مناطق گردشگری کشور صربستان

کشور صربستان از کشور های زیبایی است که همه ساله گردشگران زیادی از ان بازدید می کنند این کشور زیبا دسترسی به اب های ازاد و دریا ها نداشته و دورتا دور ان کشور های مختلفی قرار گرفته اند.کشور صربستان با کشور هایی همچون مجارستان و رومانی و بلغارستان هم مرز می باشد این کشور در صنعت گردشگری به موفقیت های خوبی دست یافته است. در ادامه با ما همراه باشید تابا جاذبه های گردشگری کشور صربستان بیشتر اشنا شوید.

کشور صربستان در بخش جنوب شرقی اروپا و مرکز شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. اگر به شمال این کشور سفر کنید جنگل‌های وسیع، سرسبز و انبوه آن مطمئنا شما را شگفت زده خواهد کرد. با حرکت به سمت جنوب این کشور تپه‌ها و کوه‌های فراوانی را میتوانید مشاهده کنید که عاشقان کوهنوردی را مجذوب خود میکند چراکه این کشور ۱۵ قله با ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر از سطح دریا دارد.

اگر عاشق جنگل و سرسبزی هستید باید گفت که این کشور پنج پارک ملی به نام‌های Đerdap، Kopaonik، Sar ‎Mountains و Fruska Gora دارد که پوشش گیاهی و طبیعت آن در سالیان دراز بدون کوچکترین دست خوردگی در محدوده مرزهای این کشور واقع شده است.

مناطق گردشگری کشور صربستان

جاذبه ها و دیدنی های صربستان

بلگارد پایتخت صربستان و بزرگترین و اصلی‌ترین شهر این کشور محسوب میشود که به عنوان یکی از دیدنی های صربستان محسوب میشود و جاذبه‌های بسیاری را در دل خود جای داده است. خوشبختانه صربستان کشوری است که با داشتن جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، تفریحی و هیجانی تمامی اقشار گردشگر را راضی نگه میدارد. پا به هر شهر و گوشه کنار این کشور بگذارید با اماکن زیبا و جذاب روبرو خواهید شد که متاسفانه در منابع فارسی کمتر به آن‌ها پرداخته شده است.

 جاذبه میکسر هاوس – Mikser House

میکسر هاوس یا خانه درهم‌ریخته همانطور که از نامش پیداست خیلی درهم‌ریخته است. این مکان جالب در شهر بلگارد، پایتخت صربستان و به طور دقیق‌تر در منطقه ساوامالا (Sava Mala) واقع شده است. این مکان که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری صربستان به شما میرود همانطور که از نامش پیداست کاربردهای بسیار گوناگونی دارد. از یک کارگاه، بوتیک شهری گرفته تا مناسبات تفریحی و کنسرتها. عشق و خونگرمی در این منطقه فوران میکند و میتوانید با خانواده از آن دیدن کنید.

 شهر  جذاب بلاکِرکُوا (Bela Crkva)

به اولین دیدنی های صربستان می‌پردازیم. اگر اهل کتاب هستید، به خصوص رمان‌های اروپایی، مطمئنا پیرامون مناظری مانند خانه‌هایی که باغچه‌های سرسبز با گل‌های رنگارنگ و معماری بسیار زیبا دارند آشنایی دارید. دقیقا همین توصیف به همراه دو رودخانه بسیار زیبا و هفت دریاچه مصنوعی به نام “ونیز استان وژوودینا” برای توصیف شهر بلاکرکوا کافی است. Bela Crkva شهر کوچکی در جنوب منطفه تاریخی Banat است که از لحاظ اقتصادی جزو ضعیف‌ترین شهرهای کشور صربستانبه شمار میرود.

جالب است بدانید که این شهر از منظر موقعیت جغرافیایی، از طبیعت بسیار زیبا و بکرد و گردشگرپذیر صربستان محسوب میشود که جزو شهرهای غنی است. دریاچه‌های هفتگانه مصنوعی این شهر به دلیل عملیات شن برداری در چند دهه  و در دشت‌های مجوار این شهر و روستای Vračev Gaj ایجاد شده است را میتوان از بارزترین جاذبه‌های گردشگری صربستان نام برد. در ماه‌های گرم و گردشگرپذیر سال، روزانه بیش از ۱۰ هزار نفر در کنار دریاچه‌های هفت گانه این شهر به تفریح می‌پردازند.

صومعه  زیبای استادنیکا (Studenica)

این صومعه بسیار زیبا از دو کلیسا با سنگ مرمر سفید به نام‌های کلیسای شاه و کلیسای ویرجین تشکیل شده است و در لیست دیدنی های صربستان ما جای گرفته است که مناطق سرسبز اطراف آن نیز زیبایی بی‌نظیری را پدید آورده است. صومعه استادنیکا در قرن ۱۲ ساخته شده است و تمامی گردشگرانی که به دیدن آن میروند، از نقاشی‌ها و چیدمان خاص آن سخن میگویند.

برج‌های زیبای کالِمِگدان – Kalemegdan Towers

یکی از شاخص‌ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری صربستان دژ نظامی بلگارد با برج‌هایش است که هرساله گردشگران زیادی برای دیدن آن به بلگراد سفر میکنند. اینجا مکانی است که عکاسان بسیار تمایل دارند تا تصویری را از آن به ثبت برسانند. یکی از زیباترین زاویه‌ها برای تماشای برج‌ها، از بارهای تراسا قابل دسترس است که علاوه بر لذت بردن از مناظر زیبا میتوانید شب‌ها نیز شور و اشتیاق مردم را ببینید.

شهر  رمز الود شیطان

شهری در صربستان قرار گرفته که از صخره‌هایی عجیب تشکیل شده که دلیل به وجود آمدنش نیز به فرسایش خاک برمیگردد. اما همین اشکال عجیب باعث شده تا اهالی گذشته آن را “شهر شیطان” صدا بزنند. در افسانه‌ها محلی نیز گفته شده که تمامی این سنگ‌ها افرادی بودند که در یک جشن عروسی شرکت کرده‌اند و شیطان آن‌ها را به سنگ تبدیل کرده است. این مکان بدون شک یکی از جاذبه های دیدنی کشور صربستان محسوب میشود.

زلاتیبور مکانی برای اسکی بازان

اگر عاشق هیجان و آرامش هستید زلاتیبور بهترین مکان برای شما محسوب میشود. این مکان جزو برترین دیدنی های صربستان است که در زمستان مکانی بسیار محبوب برای اسکی بازان تلقی شده و در تابستان نیز برای پیاده‌روی و کوه‌نوردی بسیار مناسب است. تورنیک به عنوان بلندترین کوه در زلاتیپور شناخته میشود که هر ساله میزبان ۵۴۰۰ اسکی‌باز از سراسر دنیا است. در کنار طبیعت بسیار زیبای آن، این منطقه دارای روستاهای تاریخی و از همه مهمتر کلیساهای چوبی قدیمی و موزه فضای باز است.

محلی برای اسکان رایگان در سفر

محلی برای اسکان رایگان در سفر

در سفر به مکان های گوناگون در سراسر جهان یکی از نیاز های اساسی محلی برای اسکان و خوابیدن است تا بتوانید خستگی سفر را از تن خود بیرون کرده و روز پر انرژی تری را اغاز کنید.در کشور های گوناگون هزینه هتل ها برای استراحت و اسکان متفاوت است و این می تواند بخش اعظمی از هزینه های سفر شما را در بربگیرد اما اگر هتلی که انتخاب می کنید سرویس دهی خوبی داشته باشد ارزش هزینه کردن را دارد.در ادامه ما قصد داریم تا راهکارهایی  را جهت اقامت رایگان در کشور های مختلف بیان کنیم.

آیا ممکن است که اقامت رایگان در سفر را تجربه کنید؟ در طول سفر همواره این امکان وجود دارد تا با مشکلاتی همچون کمبود بودجه یا سرقت پول‌هایتان مواجه شوید. در این شرایط شاید مهمترین مسئله‌ای که با آن روبرو خواهید بود، هزینه اسکان شما خواهد بود تا بتوانید آنجا بخوابید. اما با تمامی این تفاسیر شما باز این امکان وجود دارد تا چند شب را بدون این که هیچ هزینه‌ای پرداخت کنید، چند روزی را در مقصد استراحت کنید. البته این امکان وجود دارد که جای خواب شما خیلی تمیز، شیک و راحت نباشه اما حسنش اینه که شما هیچ پولی پرداخت نمیکنید و میتوانید رایگان از خدمات آن استفاده نمایید.

محلی برای اسکان رایگان در سفر

محلی برای اسکان رایگان در سفر

اگر شما یک کیسه خواب همراه خودتون داشته باشید این شانس را دارید که برای خواب مشکلی نداشته باشید و شب را درون آن سپری کنید. حتما توجه کنید که در این شرایط حتما پاسپورت به همراه داشته باشید و برای اینکه وسایل و لوازم‌تان مورد سرقت قرار نگیرد حتما اونا رو به کیسه خواب بچسبانید. چنانچه تا حالا توی کیسه خواب شب رو سپری نکردید این امکان وجود داره که شب اول بهتون سخت بگذره اما ممکنه همین تجربه سخت بعدا براتون به یک خاطره دلنشین تبدیل بشه.

استراحت در محوطه‌های داخل شهر

برخی شهرهای گردشگری بزرگ مانند آتن و آمستردام که هر ساله میزبان میلیون‌ها گردشگر از سراسر دنیا هستند به طبع هتل‌های زیادی را برای میزبانی از میهمانان طلب میکند. اما در این میان هستند تعداد قابل توجهی از این مسافران که ترجیج میدهند تا شب‌های سفر خودشون را در پارک‌ها و اماکن عمومی بگذرانند. جالب است بدانید که در اکثر شهرها از خوابیدن گردشگران در پارک‌ها و اماکن عمومی جلوگیری به عمل میآید. غیر از خوابیدن در پارک‌ها، افراد بسیاری هستند که سواحل یا جنگل‌ها را برای خوابیدن و استراحت کردن انتخاب میکنند. گرچه استراحت کردن در این اماکن بستگی به فصل و آب و هوای مقصد بستگی دارد.

خوابیدن در ایستگاه‌های قطار

اگر تعجب نمی‌کنید باید گفت که ایستگاه‌های قطار یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما برای استراحت کردن و خوابیدن محسوب میشود. البته در وهله اول باید ایستگاهی را پیدا کنید که به صورت ۲۴ ساعته فعال باشد به این دلیل که برخی ایستگاه‌های قطار چند ساعت از شبانه روز را فعال نیستند و در ساعت‌های تعطیل هیچکس اجازه ندارد تا در ایستگاه توقف داشته باشه. اگر تونستید تا یک ایستگاه ۲۴ ساعته پیدا کنید باید یک بلیط قطار بخرید تا بتونید شب را در اتاق انتظار ایستگاه بگذرانید. گرچه با خوابیدن در ایستگاه قطار، به طبع خواب راحتی را تجربه نخواهید کرد چراکه سر و صدای بسیار زیاد مانع استراحت مطلق شما میشود و از طرفی باید مراقب وسایل‌تان نیز باشید. این امکان نیز وجود دارد تا برای امنیت بیشتر وسایل را در کمدهای ایستگاه قرار دهید.

 استراحت در قطار و مترو

خوابیدن توی قطار یا مترو هم میتونه گزینه خیلی خوبی باشه اما این امکان وجود داره تا شما را از مقصد اصلی‌تان دور و دورتر کند. چراکه ممکنه شما در قطار خوابتون ببره و از مقصد هم عبور کنید و به یک شهر دیگه برید که در اینصورت مجبور خواهید بود تا برای برگشت یک بلیط دیگر تهیه کنید و به مقصد اصلی بازگردید که این کار وقت زیادی را نیز از شما طلب میکند.

استراحت در فرودگاه ها

میتوانید جایی را در فرودگاه پیدا کنید و شبتان را در همسایگی هواپیماها سپری کنید. فرودگاه‌هایی مانند فرانکفورت اماکنی را برای مسافران تعبیه کردن تا مسافرها بتوانند خواب خوبی را تجربه کنند. جالب است بدانید که حتی اگر مسافر هم نباشید میتوانید در این منطقه به صورت رایگان استراحت کنید. بعضی از فرودگاه‌ها نیز هستند که در قبال اخذ مبلغ بسیار کمی از شما، به شما جای خواب اعطا میکنند.

چادر زدن و خوابیدن در سفرهای خارجی

شهرهای بزرگی که سالانه گردشگران بسیاری به آنجا سرازیر میشوند مانند لندن، پاریس یا مونیخ، دیده میشود که در روزهای شلوغ سال مانند تعطیلات کریسمس و… اماکنی را در اختیار گردشگران قرار میدهند تا این افراد بتوانند شب را در آنجا سپری کنند.