اشنایی با شغل های صنعت هوایی

اشنایی با شغل های صنعت هوایی

سفر با هواپیما میتواند بسیارلذت بخش و به یاد ماندنی باشد و با پیدایش و اختراع هواپیماها بسیاری از سفر های طولانی و دشوار به سادگی انجام شد.امروزه به جایی رسیده ایم که بدون هواپیما عملا بسیاری از سفر ها سخت و غیر ممکن خواهد بود.با پیدایش صنعت هوایی بسیاری زمینه های شغلی دیگر نیز در کنار ان ایجاد شد در ادامه با ما همراه باشید تا با این شغل ها بیشتر اشنا شوید.

اشنایی با شغل های صنعت هوایی

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به کار در صنعت هوانوردی علاقمند هستید، باید بدانید که در این صنعت شغل‌های مختلفی وجود دارند که درآمدی مناسب نیز دارند. پس برای ورود به این صنعت نیازی نیست که چنین تصوری را داشته باشید که حتما باید خلبان یا کمک خلبان شوید و یا اینکه به عنوان یک تکنسین هواپیما مشغول به کار شوید.

شغل دوست داشتنی خلبان و کمک خلبان

در صنعت هوانوردی خلبان‌ها و کمک خلبان‌ها قادر به هدایت هرگونه هواپیمایی هستند و در هر رده شغلی که به هدایت هواپیما مربوط شود نیز می‌توانند مشغول به کار شوند. اکثر خلبان‌ها از شغل خود و درآمد حاصل از آن راضی هستند و تا وقتی که پول خوبی دریافت می‌کنند، اهمیت چندانی به نوع هواپیمایی که خلبان آن هستند و یا شرکت هواپیمایی آن نمی‌دهند. اما بطور کلی بیشترین پرداخت‌ها توسط شرکت‌های معروف و بزرگ به خلبان‌ها اختصاص داده می‌شود.

شغل حساس کنترل کننده ترافیک هوایی

شاید اینگونه بیندیشید که اگر بخواهید به عنوان یک کنترل کننده ترافیک هوایی فعالیت کنید تنها به مدرک مرتبط به آن نیاز خواهید داشت. اما باید این نکته را هم بدانید که در صنعت هوانوردی این شغل به عنوان یکی از سخت‌ترین و پر استرس‌ترین شغل‌های موجود است. مسئولیت بررسی مسیر صدها پرواز بر عهده شما است و برای اینکه بتوانید با خلبان‌ها، کمک خلبان‌ها و یا سایر کنترل کننده‌های ترافیکی هماهنگ باشید باید تمرکز خیلی بالایی داشته باشید. پس با این تفاسیر اگر به شغل‌های پرمسئولیت علاقه‌ای ندارید فکر این شغل را از سر خود بیرون کنید.

شغل تخصصی مکانیک هواپیما

یک مکانیک هواپیما دارای تخصص‌ها و توانایی‌های بسیار زیادی است و به همین دلیل یا از طریق کارآموزی تخصص مورد نیاز خود را فرا می‌گیرند و یا در دوره‌های آموزشی رسمی در مورد تخصصی که نیاز دارند آموزش می‌بینند. بسیاری از مکانیک‌های صنعت هواپیمایی دارای تخصص‌ها و توانایی بالایی هستند و قادرند در شرکت‌های هواپیمایی بزرگ، ارتش و یا شرکت‌های کوچک بومی مشغول به کار شوند.

شغل بازرسی هواپیما

مکانیک‌های هواپیمایی که دارای تجربه زیادی باشند و سابقه کاری خوبی داشته باشند به عنوان بازرس هواپیما نیز می‌توانند فعالیت کنند. امنیت شغلی بازرس‌های هواپیما بسیار بالا است زیرا کار آن‌ها زیر نظر ادارات کل کشوری می‌باشد. آنها وظیفه دارند هواپیماهایی را که تعمیر می‌شوند را بررسی کرده و تعمیراتی که بر روی آنها انجام می‌شود را تایید کنند. آنها باید برای هواپیماهایی که پروازهای طولانی مدت دارند این کار را انجام دهند.

شغل مارشال هوایی برای حفظ امنیت مسافران

شرکت و یا دولت‌ها این افراد را استخدام می‌کنند تا به این وسیله مسئولیت امنیت مسافران و هواپیما را به عهده بگیرند. بنابراین دقت در تیراندازی و هدف گیری یکی از تمرین‌های آنها می‌باشد. توانایی تشخیص رفتار مسافران یکی دیگر از مهارت‌هایی است که این افراد باید داشته باشند.

نحوه دریافت ویزای کشور عراق

نحوه دریافت ویزای کشور عراق

همه ساله عاشقان بسیاری از ایران و سایر کشور های جهان  برای زیارت کربلا و نجف به کشور عراق سفر می کنند و کشور عراق یکی از کشور هایی است که در برخی از ایام سال پذیرای میلیون ها زائر است که روز اربعین یکی از ان هاست که بسیاری از مردم ایران به صورت پیاده به سمت کربلا و نجف حرکت می کنند و این مردم و دولت عراق هستند که به خوبی از انها پذیرایی می کنند و هرساله بر تعداد زائران افزوده می شود.در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه اخذ ویزای کشور عراق بیشتر اشنا شوید.

نحوه دریافت ویزای کشور عراق

نحوه دریافت ویزای کشور عراق

پیاده روی اربعین و موکب‌هایی که در بین راه است نیز کارهای دیگر این افراد است. در عراق مردم با وجود تنگ دستی دلی دریایی دارند و به عشق آقا امام حسین هر آنچه که دارند به پای قدم‌های او می‌ریزند، در برابر زائرانش ادب می‌کنند و تا حد توان از آنها پذیرایی می‌کنند. حال که به اربعین نزدیک می‌شویم به سراغ انسان‌هایی رفته‌ایم که خدمت کردن به زائران سید الشهدا (ع) برایشان از یک وظیفه و شغل معنایی بالاتر دارد.

ادرس سفارت کشور عراق در تهران

آدرس: تهران- میدان ولیعصر- جنب وزارت بازرگانی- پلاک ۱۱۶۴۰

تلفن: ۸۸۹۳۸۸۶۶-۰۲۱ – ۸۸۹۳۸۸۶۵-۰۲۱

فکس: ۸۸۹۳۸۸۷۷-۰۲۱

ویزای کشور عراق برای پیاده روی اربعین

به طبع بیشترین ترافیک سفری به عراق در ماه محرم و اربعین است که زائران و محبان امام حسین (ع) برای دیدار با آن حضرت به سمت عراق و شهر کربلا سفر می‌کنند. اولین قدم برای عظیمت به این شهر اخذ ویزای عراق است که اگر قصد دارید تا اربعین به این کشور یا شهر سفر کنید بهتر است تا زودتر نسبت به اخذ آن اقدام کنید

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای کشور عراق

چنانچه قصد اخذ ویزای عراق را دارید، باید مدارک زیر را به سفارت این کشور در تهران ارائه نمایید:

 • تکمیل و ازائه فرم درخواست ویزای عراق
 • اصل گذرنامه به همراه کپی واضح از صفحه اصلی
 • یک قطعه عکس ۴×۳ رنگی از صاحب گذرنامه

نکات مورد توجه درمورد سفر به کشور عراق در اربعین

 • اگر قصد دارید ویزای گروهی دریافت کنید به عنوان نماینده، یک نفر برای دریافت ویزا باید اقدام کند و نیازی حضور تمام اعضا گروه نیست.
 • تمامی اعضا گروه برای مسافرات با ویزای گروهی باید در طول سفر بصورت کاروانی سفر کنند و اجازه ندارند که از مرز به تنهایی عبور کنند.
 • افرادی که متولد کشور ایران، عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند برای دریافت ویزا می‌توانند با ارائه مدارک خود اقدام کنند.
 • اتباع خارجی کشورهای افغانستان، هندوستان، پاکستان و… اگر اقامت ایران را دارند و یا از کشور عراق دعوت نامه (موافقت نامه) داشته باشند با ارائه مدارک خود می‌توانند برای گرفتن ویزا اقدام کنند.
 • اتباع خارجی که اقامت ایران را دارند برای تسهیل در دریافت دعوت نامه می‌توانند دفتر آیت الله حکیم واقع در شهر قم و یا به حوزه علمیه جامعه المصطفی مراجعه کنند.

 اشنایی با شهر تورنتو در کشور کانادا

 اشنایی با شهر تورنتو در کشور کانادا

در شمال قاره امریکای شمالی کشور کانادا قرار گرفته است .این کشور زیبا یکی از کشور های بزرگ مهاجر پذیر است و بسیاری از افراد از سراسر جهان برای پیدا کردن کار به این کشور سفر می کنند.کشور کانادا کشور پهناوری است و جمعیت زیادی دارد اما بیشتر مردم کشور کانادا در برخی مکان های این کشور تجمع پیدا کرده اند چراکه برخی از زمین های این کشور به دلیل سرما قابل سکونت نمی باشد و مردم در نزدیک مرز های کشور امریکا بیشتر زندگی می کنند.در ادامه با ما همراه باشید تا با یکی از شهر های زیبای کشور کانادا بیشتر اشنا شویم.

 اشنایی با شهر تورنتو در کشور کانادا

 اشنایی با شهر تورنتو در کشور کانادا

شهر تورنتو که به عنوان بزرگترین شهر کانادا شناخته می‌شود مرکز ایالت اونتاریو است و برای هر نوع سلیقه‌ای دارای جاذبه‌های دیدنی متفاوتی است. از دیدنی های تورنتو میتوان به برج معروف ‏CN Tower‏، موزه‌ها و گالری‌های مختلف و همچنین جزیره‌های زیبای آن اشاره کرد. فاصله بسیاری از این اماکن با هم خیلی کم است و با کمی پیاده روی می‌توانید به راحتی از همه آنها بازدید کنید. علاوه بر این گردشگران می‌توانند به وسیله سیستم مترو این شهر از سراسر شهر بازدید کرده و تمام نقاط آن را به راحتی ببینند.

 برج زیبای CN سمبل شهر تورنتو

برج CN که سمبل شهر تورنتو است ۵۵۳ متر ارتفاع دارد و به عنوان یکی از اصلی‌ترین جاذبه های تورنتو شناخته می‌شود و اغلب توریست‌ها سعی می‌کنند که بازدید از این برج زیبا را در برنامه سفر خود قرار دهند. این برج در جنوب شهر واقع شده است و در هر نقطه از شهر که باشید به راحتی می‌توانید آن را مشاهده کنید. افرادی که به بازدید از این برج میروند می‌توانند شهر و دریاچه اونتاریو را از بالای آن مشاهده کنند و از دیدن نمای شهر لذت ببرند و در رستوران‌هایی که در این برج قرار دارد غذای خود را میل کنند.

CN که تا سالیان زیادی به عنوان بلندترین برج دنیا شناخته میشد در سالهای ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۶ ساخته شده است اما امروزه برج‌های بلندتر از آن نیز در دنیا ساخته شده است.

بازدیدکنندگان می‌توانند از بلندترین نقطه برج که ۴۴۷ متر با سطح شهر فاصله دارد شهر را تماشا کنند. جالب است بدانید که می‌توانید آبشار نیاگارا را در روزهایی که هوا صاف است به راحتی مشاهده کنید.

در کناره‌های برج نیز مکانی وجود دارد که ‏Edge Walk‏ ‏نامیده میشود و افرادی که به دنبال ماجراجویی و هیجان هستند می‌توانند در این محل قدم بزنند و اوج هیجان را تجربه کنند. لبه خارجی برج ۱.۵ متر عرض دارد و با سطح زمین ۳۶۵ متر فاصله دارد و افرادی که هیجان را دوست دارند می‌توانند به این محل رفته و شهر را زیر پای خود تماشا کنند.

باغ وحش بزرگ تورنتو

تورنتو دارای باغ وحش بزرگی است که صدها نوع حیوان گوناگون در آن نگهداری می‌شود و این باغ وحش به طور دقیق در ‏Red River‏ و ۴۰ کیلومتر شمال ‏شرق مرکز شهر تورنتو واقع شده است. پانداها یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های این باغ وحش هستند که از سال ۲۰۱۳ به این باغ وحش آمده‌اند و اکنون به یکی از محبوب‌ترین حیوانات در این باغ وحش تبدیل شده‌اند. باغ وحش تورنتو دارای بخش‌های مختلفی است و حیوانات مربوط به هر منطقه در آن نگهداری می‌شوند. به عنوان مثال می‌توانیم به بخش مربوط به آمریکای شمالی اشاره کنیم که در آن تعداد زیادی خرس گریزلی نگهداری می‌شود.

های پارک مکانی زیبا

از دیگر جاذبه های تورنتو میتوان به های پارک اشاره کرد که فضایی معدل ۱۶۵ هکتار را داراست و یک فضای سبز بزرگ و باغی پر زرق و برق است. این پارک زیبا برای تفریح تمامی مردم رایگان است.

‏Hockey Hall of Fame

ساختمان مشهور هاکی که به تاریخچه هاکی روی یخ در این کشور مربوط می‌شود در تورنتو قرار دارد. این ساختمان علاوه بر اینکه به عنوان یک موزه شناخته می‌شود، تالار مشاهیر نیز می‌باشد و نمایشگاه‌هایی درباه بازیکنان هاکی، تیم‌های مختلف، رکوردها و جام‌هایی که در سال‌های متفاوت بدست آورده‌اند اجرا می‌شود. گفتنی است که نخستین بار این تالار در سال ۱۹۴۳ تاسیس شد.

منطقه تفریحی ‏Distillery

منطقه ‏Distillery‏ که امروزه یک منطقه تفریحی و خرید به شمار میرود در گذشته یک منطقه تاریخی بوده که بازسازی شده است. رستوران‌ها، گالری‌ها، بوتیک‌ها و استودیوهای هنری متعددی در این منطقه وجود دارد. علاوه بر این در این منطقه رویدادهای هنری و تفریحی بسیاری برگزار می‌شود. در طول روز و یا هنگام غروب این منطقه یکی از زیباترین اماکن برای قدم زدن است.

دهکده تاریخی ‏Black Creek Pioneer

‏‎این دهکده که در غرب دانشگاه یورک واقع شده است یک موزه تاریخی فضا باز در تورنتو می‌باشد. ساختمان‌هایی در این دهکده قرار دارد که به قرن ۱۹ مربوط می‌شوند و دکور تمام آنها به سبک دهه ۱۸۶۰ می‌باشد. بیشتر این ساختمان‌ها جابه‌جا شده‌اند یعنی از مکان اصلیشان برداشته شدند و به این منطقه انتقال داده شده‌اند و برخی از آن‌ها نیز در این منطقه به شکل ساختمان‌های اصلی بازسازی شده‌اند.

بازار جذاب سنت لورنس

در آخرین دیدنی های تورنتو به خرید کردن در این شهر میرسیم که به جرات میتوان گفت یکی از لذت بخش‌ترین کارها در تورنتو خرید کردن است. بازار سنت لوئیس (Saint Lawrence Market) که یکی از بازارهای مورده علاقه گردشگران است در منطقه‌ای تاریخی واقع شده. این بازار دو بخش با عنوان بازار شمالی و بازار جنوبی دارد. در بازار جنوبی مواد غذایی به فروش می‌رسند و یک گالری نیز در طبقه دوم آن قرار گرفته. بازار شمالی نیز که یک بازار قدیمی با بیش از یک قرن سابقه است، در روزهای شنبه برای کشاورزان است و در روزهای یکشنبه فروشندگان اجناس قدیمی و آنتیک در آن محل قرار دارند.

 اشنایی با شهرهای توریستی کشور ژاپن

 اشنایی با شهرهای توریستی کشور ژاپن

کشور ژاپن از کشور های زیبایی است که این کشور در اقیانوس ارام قرار گرفته است و براساس باور بسیاری افتاب از این سرزمین طلوع می کند.کشور ژاپن دارای پیشینه و تاریخی غنی می باشد و مردمان ان دارای فرهنگ و سنت های خاصی هستند که پس از گذشت قرن ها هنوز بر ان ها پایبند هستند و مو به مو انها را دنبال می کنند و این می تواند برای بسیاری گردشگران جذاب و دیدنی باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا با شهر های توریستی کشور ژاپن بیشتر اشنا شوید.

 اشنایی با شهرهای توریستی کشور ژاپن

سامورایی‌ها گذشته بسیار پرفراز و نشیبی داشتند که از مهمترین آن‌ها میتوان به جنگ جهانی دوم نام برد. نازی‌ها شکست خوردند اما ژاپنی اهل پذیرفتن شکست نبودند و به پیشروی‌های خود ادامه دادند تا اینکه دو شهر هیروشیما و ناکازاکی به وسیله بمباران اتمی تقریبا با خاک یکسان شد و پایانی بود بر این جنگ جهانی.

 اشنایی با شهرهای توریستی کشور ژاپن

بعد از جنگ چیزی جز شهرهای با خاک یکسان شده برای ژاپنی‌ها باقی نمانده بود، اما تلاش آن‌ها دوچندان شده بود و ترجیح دادند دنیا را از طریق دیگری فتح کنند یعنی ماشین آلات سبک و سنگین که بارزترین آن‌ها تویوتا است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ۱۰ تا از شهرهای توریستی ژاپن بپردازیم و قانع‌تان کنیم که سفر به این کشور را در اولویت خود قرار دهید.

شهر زیبای کویا سان

شهر کویا سان که با نام کوه کویا نیز شناخته میشود به عنوان مهمترین و اصلی‌ترین شهر برای مکتب شینگون بودایی به حساب میآید. این فرقه در ژاپن سال ۸۰۵ میلادی پدیدار شد که توسط کوبو داییشی به شرقی‌ها معرفی شد. همانطور که گفته شد این محل به دلیل اهمیت بسیار زیاد برای مکتب شینگون بودایی در اطراف خود معابد بسیار زیادی را احاطه کرده است.

آرامگاه رهبر این مکتب یعنی کوبو داییشی در کوه‌های پوشیده شده از درخت قرار گرفته که محل آغاز و پایان آن شیکوکو ۸۸ است. قسمت بسیار جذاب سفر به این منطقه این است که راهبان به شما اجازه میدهند تا حداکثر به مدت یک شب در آنجا اقامت داشته باشید تا با شیوه زندگی راهبان را از نزدیک تماشا کنید.

شهر ساحلی ایشیگاکی

ایشیزاکی نه، اون مدافع آخر کارتون فوتبالیست‌ها سری اول بود، این شهر ساحلی بسیار زیبا و گرم ایشیگاکی است. در ادامه مقاله شهرهای توریستی ژاپن به این شهر بسیار زیبا میرسیم که در غرب اوکیناوا واقع شده است که برای عاشقان سواحل گرم با شن‌های سفید مقصد بسیار خوبی است. خوب است بدانید که این سواحل محبوب خانواده‌هاست چراکه در فوساکی و مائیزاتو به طور کامل محافظت شده است.

شهر بزرگ کانازاوا

در اوسط قرن نوزدهم میلادی بود که این شهر به عنوان چهارمین شهر بزرگ ژاپن به شمار میرفت که اطراف آن را قلعه‌ها و باغ‌های زیبا احاطه کرده بود. این جذابیت با گذشت سال‌های بسیار همچنان باقی مانده و امروزه کانازاوا همچنان به هنر و کارهای هنری مشغول است و یک شهر قدیمی اما بسیار جذاب برای گردشگران تلقی میشود.

پس از گذر از بمباران‌های جنگ جهانی، این شهر همچنان سنت‌های خود را حفظ کرده و در سراسر آن می‌توانید خانه‌های سامورایی و چای خانه‌ها را به وفور ببینید. این همه جذابیت در کانازاوا باعث شده تا این شهر در بین شهرهای توریستی ژاپن قرار بگیرد.

کیوتو شهری با معابد زیبا

کیوتو کیوتو است و توکیو توکیه، لطفا این دو را با هم اشتباه نگیرید! این شهر زمانی پایتخت امپراطوری ژاپن بوده آن هم به مدت بیش از ۱۰۰۰ سال و در جزیره هونشو مرکزی واقع شده و بیش از ۱.۵ میلیون نفر را در دل خود جای داده است. به دلیل وجود هزاران معبد شینتو در این شهر، کیوتو به نام شهر ۱۰ هزار معبد نیز شناخته میشود. جدای از معابد بسیار زیاد، این شهر باغ‌ها زیبا و دوست داشتنی بسیار زیادی است که برای گردشگران بسیار جذاب به نظر میرسد.

 شهر جذاب توکیو

به آخرین شهر از لیست شهرهای توریستی ژاپن میرسیم، یعنی توکیو بزرگ، شلوغ اما دوست داشتنی! این شهر که به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر ژاپن و جهان شناخته میشود به قدری زیباست که گردشگران از دیدن شکوفه‌های گیلاس بهاری در باغ‌های سنتی و بازار ماهی در تسوکیجی خسته نمیشوندو در عوض کلی هم انرژی میگیرند.

راهنمای دریافت ویزای کشور ونزوئلا

راهنمای دریافت ویزای کشور ونزوئلا

کشور ونزوئلا از کشور هایی است که دارای طبیعت زیبایی است و نظر طبیعت گردان و گردشگران را به خود جلب خواهد کرد.این کشور اقتصادی بر پایه فروش نفت دارد و اکثر درامد های این کشور از طریق فروش نفت تامین می شود.نام این کشور برگرفته از تاریخچه و نحوه زندگی مردم این کشور است.بومیان این منطقه در گذشته خانه‌های خود را روی آب می‌ساختند و به‌همین علت نام «ونزوئلا»، یعنی ونیز کوچک روی آن گذاشتند. در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه اخذ ویزای کشور ونزوئلابیشتر اشنا شوید.

راهنمای دریافت ویزای کشور ونزوئلا

شرایط اقتصادی در این کشور به گونه‌ای است که زمانی که سوار هواپیما شوید و تا موقعی که به مقصد برسید قیمت‌ها در این کشور به واسطه تورم دستخوش تغییرات بسیاری میشود. اگر تصور می‌کنید برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزای ونزوئلا هستید کاملا در اشتباه هستید، چراکه با توجه به روابط حسنه‌ای که این دو کشور با یکدیگر دارند، مسافران نیازی به دریافت ویزا نخواهند داشت.

قبل از هر چیز باید بدانید که سفر کردن به ونزوئلا اصلا کار راحتی نیست، اگر بخواهم دقیق‌تر بگم اصلا گشت و گذار در این کشور کار هر کسی نیست و ممکنه با خطرات یا سختی‌های زیادی روبرو بشید اما ارزش یکبار مسافرت و کسب تجربه را دارد.

راهنمای دریافت ویزای کشور ونزوئلا

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شده، مسافران ایرانی می‌توانند حداکثر مدت ۱۵ روز را بدون نیاز به ویزا در این کشور حضور داشته باشند و به بازدید از جاذبه‌های این کشور آمریکای جنوبی بروند. چنانچه قصد دارید تا بیش از این مدت را تحت هر شرایطی دارید باید با مدارک خواسته شده به سفارت ونزوئلا در تهران مراجعه کنید.

ادرس سفارت کشور ونزوئلا در تهران

آدرس: تهران- خیابان فرمانیه- خیابان کامرانیه شمالی

ویزای تجاری کشور ونزوئلا

  • تکمیل فرم تقاضای ویزای ونزوئلا که باید به یکی از دو زبان انگلیسی یا اسپانیولی کامل شود.
  • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • ۳ قطعه عکس ۴×۳ رنگی با زمینه سفید که به تازگی گرفته شده باشد و با چهره فعلی متقاضی کاملا تطابق داشته باشد.
  • کپی از صفحات اول و دوم پاسپورت و تمامی صفحاتی که مهر خورده است.
  • ارائه مدارک شرکت
  • گردش ۳ ماه آخر حساب بانکی که بر روی سربرگ انگلیسی بانک چاپ و توسط امور بین‌الملل بانک مهر شده باشد.
  • رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت
  • رزرو بلیط هتل یا دعوت‌نامه
  • گواهی سلامت پزشکی

نکات مورد توجه در مورد دریافت ویزای کشور ونزوئلا

مصاحبه با متقاضیان روادید ونزوئلا در روزهای سفه‌شنبه و در محل سفارت این کشور در تهران انجام میگیرد.

مدارک مربوطه و گواهی کار باید توسط مترجم رسمی به زبان اسپانیایی ترجمه و به تایید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ایران برسد.

چنانچه موفق به اخذ ویزای ونزوئلا شدید باید مبلغ ۳۰ دلار (برای ویزای تجاری ۶۰ دلار) را بابت رسیدگی به پرونده به حساب تعیین شده سفارت واریز نمایید.

سفارت هیچگونه اطلاعاتی از طریق تلفن به شما نخواهد داد و در صورت لزوم بخش کنسولگری با شما تماس خواهد گرفت.

معمولا مدت زمان پروسه اخذ ویزای ونزوئلا تا ۱۴ روز به طول خواهد انجامید.

 راهنمای دریافت ویزای کشور کنیا

 راهنمای دریافت ویزای کشور کنیا

کشور کنیا از کشور های زیبایی است که طبیعت و حیات وحش فوق العاده ای دارد و گردشگران زیادی به این کشور سفر می کنند و از طبیعت زیبای ان لذت میبرند. ما به شما پیشنهاد می کنیم برای یک مرتبه هم که شده به این کشور زیبا سفر کنید تا بتوانید تصاویری که از تلویزیون در مورد حیات وحش پخش می شود را از نزدیک مشاهده کنید و لذت ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه اخذ ویزای کشور کنیا بیشتر اشنا شوید.

 راهنمای دریافت ویزای کشور کنیا

زیبایی های کشور کنیا

کشور کنیا از آب و هوایی معتدل برخوردار است که در مناطق ساحلی آن هوا بیشتر گرم و مرطوب و در مناطق شمال و شمال شرقی بسیار خشک و گرم می‌باشد. میتوان گفت در چهار فصل سال آب و هوای کنیا تقریبا یکسان است و مردم همواره لباس‌های تابستانی بر تن دارند. البته در برخی شب‌ها و صبح زود هوا کمی خنک‌تر میشود اما در حدی نیست که نیاز به پوشیدن لباس‌های بسیار گرم باشد. مهاجرت میلیونی حیوانات در ماه‌های تیر تا شهریور اتفاق میافتد که در این زمان مستندسازان بسیاری از اقسا نقاط دنیا به این سرزمین سفر می‌کنند تا از مناظر خیره کنند فیلمبرداری نمایند.

 راهنمای دریافت ویزای کشور کنیا

خوشبختانه روابط حسنه‌ای میان دو کشور ایران و کنیا وجود دارد که به همین دلیل شرایط صدور ویزای برای شهروندان ایرانی بسیار آسان بوده و مسافران می‌توانند ویزای کنیا را از فرودگاه مقصد، سفارت کنیا در تهران یا به صورت ویزای الکترونیکی کنیا دریافت نمایند.

ادرس سفارت کشور کنیا در تهران

آدرس: تهران- بلوار آفریقا- خیابان گلستان- بلوار گیتی- شماره ۱۰

انواع ویزای کشور کنیا

 • ویزای توریستی
 • ویزای تجاری

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای کشور کنیا

 • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار که باید داخل آن توسط دارنده پاسپورت امضا شده باشد.
 • ۲ قطعه عکس ۴×۶ رنگی با زمینه سفید که با عکس گذرنامه یکی نباشد و به تازگی گرفته شده باشد.
 • کپی از صفحات ۱ تا ۹ پاسپورت به همراه صفحاتی که در آن‌ها مهر خورده است.

 نکاتی مورد توجه در مورد اخذ روادید کشور کنیا

 • هزینه‌ای که بابت ویزای کنیا پرداخت می‌کنید غیرقابل بازگشت خواهد بود.
 • ۱ دلار برای هزینه سرویس تمامی ویزاها بر روی مبلغ اصلی (۵۰ دلار) افزوده خواهد شد).
 • ویزایی که برای شما صادر میشود، به شما اجازه خواهد داد تا حداکثر ۳ ماه پس از صدور آن به کنیا سفر کنید.
 • چنانچه فرم‌های خواسته شده را به طور کامل پر نکنید، بدون شک رد خواهید شد.
 • داشتن ویزا ضمانت ۱۰۰% برای ورود به این کشور نیست و ممکن است تا پلیس از ورود شما به کنیا جلوگیری به عمل بیآورد.
 • چنانچه بدون مجوزهای لازم در کنیا مشغول به کار شوید، مرتکب جرم شده‌اید.

مراکز خرید شهر وان کشور ترکیه

مراکز خرید شهر وان کشور ترکیه

شهر وان از شهر های زیبایی است که این شهر در شرق کشور ترکیه واقع شده و جزو یکی از بزرگ ترین شهر های کشور ترکیه محسوب می شود و به دلیل اینکه این شهر به استان هایی همانند تبریز و اردبیل نزدیک است بسیاری از افراد به طور زمینی به این شهر سفر می کنند و کالا های مرغوبی را از کشور ترکیه وارد می کنند در ادامه با ما همراه باشید تا با مراکز خرید شهر وان ترکیه بیشتر اشنا شوید.

مراکز خرید شهر وان کشور ترکیه

خرید در شهر وان کشور ترکیه

جالب است بدانید که بسیاری از مسافرت‌ها به مقصد وان جهت خرید کردن صورت می‌گیرد و دلیل آن نیز ارزان بودن پوشاک و برخی دیگر از اجناس می‌باشد. آمارها نشان میدهد که سال گذشته بیش از ۳۵۰.۰۰۰ ایرانی به این شهر سفر کرده‌اند که بیشتر آن‌ها خرید را هدف اصلی خود می‌دادند.

معرفی مراکز خرید شهر وان

مرکز خرید مدرن AVM در شهر وان

همانطور که گفته شد، شهر وان به عنوان یکی از مناطق توریستی به خصوص برای ایرانیان به شمار میرود و خرید کردن نیز جزو یکی از جاذبه‌های توریستی آن به شمار میرود که با استقبال چشمگیری نیز مواجه شده است. مرکز خرید AVM وان در تیر ۱۳۹۳ با هزینه‌ای معدل ۵۰ میلیون دلار ساخته شد. AVM مخفف عبارت Alis Veris Merkezi و به معنای داد و ستد است که به عنوان اولین مرکز مدرن و جدید فروشگاهی در شهر وان شناخته می‌شود.

مرکز خرید مشهور آتایوس سیلور

یکی از مراکز خرید پرطرفدار وان آتایوس سلور نام دارد که در آن می‌توانید کلی اجناس مختلف از قبیل پوشاک و سوغاتی پیدا کنید. از خرید کردن خسته نمی‌شوید و کلی هم لذت خواهد برد و هر زمان که احساس گرسنگی کردید می‌توانید از رستوران‌های آن استفاده نمایید.

بازار زیور الات Atasoy Art

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به دنبال اشیای قیمتی و جواهرات هستید باید به Atasoy Art که در مرکز شهر واقع شده است بروید. در این مکان می‌توانید زیورآلات نقره‌ای سیاه قلم را که یکی از محبوب‌ترین اجناس نیز هست را به وفور پیدا کنید. در واقع سیاه قلم از ترکیب نقره، سرب و گوگرد می‌باشد. با ورود به این مکان با کلی زیورآلات خوشگل که از نقوش پادشاهی اوراتور الهام گرفته شده استمواجه خواهید شد.

در واقع این زیورآلات در میان گردشگرانی که به شهر وان سفر می‌کنند بسیار محبوب بوده که می‌توان به جواهرات سیاه قلم، گردنبند، گوشواره، حلقه‌های دست‌ساز و حتی عتیقه اشاره کرد.

مراکز خرید پوشاک در خیابان جمهوریت و کاظم کارابکیر

مطمئنا بسیاری از مسافرانی که به شهر وان سفر می‌کنند بدون خرید لباس از این شهر خارج نمی‌شوند. مغازه و پاساژهای خرید بسیاری در خیابان جمهوریت و کاظم کارابکیز وجود دارند که تماما مربوط به فروش پوشاک هستند. یادتان باشد، در صورتی که قصد خرید از مغازه‌های این خیابان را دارید، تخفیف یادتان نرود.

راهنمای خرید از شهر وان ترکیه

راهنمای خرید از شهر وان ترکیه

شهر وان کشور ترکیه یکی از شهر های زیبایی است که امروزه تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری در سراسر جهان شده است و بسیاری از افراد برای بازدید از این شهر به کشور ترکیه سفر میکنند .به دلیل نزدیکی کشور ترکیه به مرز های کشور ایران بسیاری ازگردشگران ترجیح می دهند به صورت زمینی به این کشور سفر کنند تابه صورت چشمگیری در هزینه های خود صرفه جویی کنند.از انجا که خرید کردن در مسافرت های داخلی و خارجی به یک عضو جدانشدنی تبدیل شده در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را در مورد خرید در شهر وان ترکیه راهنمایی کنیم.

راهنمای خرید از شهر وان ترکیه

راهنمای خرید از شهر وان درکشور ترکیه

مهمترین نکته‌ای که در هنگام خرید باید به آن توجه داشت میزان خریدی است که انجام می‌دهید. حواستان باشد که خرید بیش از میزان تعیین شده و خارج از عرف باعث می‌شود تا گمرک مهر استفاده از معافیت سالیانه به پاسپورت شما بزند. پس چنانچه قصد خرید عمده دارید، بهتر است با دوستان و آشنایانی سفر کنید که مطمئنید در سال جاری قصد سفر دوباره برای خرید اجناس عمده نخواهند داشت تا بتوانید از پاسپورت آن‌ها نیز استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که تمامی پول خود را به لیر تبدیل نکنید و اگر در حین سفر به لیر احتیاج داشتید می‌توانید در صرافی‌هایی که متعدد در کنار مراکز خرید دیده می‌شود اقدام به تبدیل آن‌ها نمایید.

از من به شما نصیحت، حتی‌المقدور سعی کنید تا از اولین مغازه خرید ننمایید و حسابی بگردید. قصد از این کار دو چیز است، اول اینکه مطمئن باشید در مغازه‌های بعدی قیمتی به مراتب پایین‌تر را مشاهده خواهید کرد و دوم اینکه، خرید کردن و گشت و گذار خود گونه‌ای تفریح و سرگرمی است پس به این زودی‌ها خسته نشوید.

هنگام خرید بسیار دقت نمایید و زمانی که واقعا جنسی را پسندیدید آن را خریداری نمایید چراکه فروشگاه‌های ترکیه به هیچ عنوان جنس خریداری شده را پس نمی‌گیرند و تنها برخی از آن‌ها حاضر می‌شوند تا طبق شرایطی آن‌ها را تعویض نمایند. پس به به هنگام خرید خیلی خیلی حواستون باشه.

همانطور که مستحضر هستید چانه زدن و تخفیف گرفتن بخش جدایی ناپذیر یک خرید ایده‌آل محسوب می‌شود  پس اصلا چانه زدن را فراموش نکنید. اگر تصور می‌کنید که فروشگاه‌های ترکیه‌ای تخفیفی قائل نمی‌شوند و قیمت‌ها ثابت و شرکتی هستند کاملا در اشتباه هستید. اگر زیاد از زبان ترکیه‌ای سروکار ندارید می‌خواهیم چیزی به شما آموزش دهیم:

 • کلمه تخفیف در زبان ترکیه‌ای “ایندریم” خوانده می‌شود. روی این کلمه قفلی زده تا تخفیف بگیرید
 • مغازه‌داران وان بسیار با خریداران ایرانی سروکار داشته‌اند و تا حدودی با زبان فارسی آشنا هستند و برای تخفیف می‌توانید کلمه “تحفیف” را به کار ببرید. “تخفیف” نه!

با خیال راحت به وان سفر کنید، چون تمامی برندهای معتبر در این شهر نمایندگی دارند و به راحتی می‌توانید برندهای معروفی مانند LC Waikiki، DeFacto، Mavi، Colins و.. را مشاهده نمایید.

درباره قیمت پوشاک در وان باید گفت که اگر به دنبال اجناس برند هستید، همه جای دنیا گران است اما شک نکنید که تفاوت عمده‌ای با تهران داشته و از قیمت پایین‌تری برخوردار است. چنانچه برند زیاد برایتان اهمیتی ندارد، پس می‌توانید با کمترین هزینه کلی پوشاک تهیه کنید (جنس محصولات هم خیلی خوبه).

اگر با ماشین شخص به وان سفر می‌کنید و قصد دارید تا کلی خرید کنید حتما توجه داشته باشید که:

 • به طبع بعد از خرید در فروشگاه‌های مختلف، اجناس را در نایلون تبلیغاتی همان فروشگاه یا مغازه به شما تحویل می‌دهند و شما نیز آن‌ها را در صندوق ماشین قرار می‌دهید. این نکته در راه بازگشت باعث می‌شود تا ارزیاب گمرک را حساس نمایید. پس بهتر است اجناس خریداری شده از نایلون خارج کرده و همه را در یک ساک یا چمدان قرار دهید تا میزان بار شما در گمرک زیاد به چشم نیآید.

مناسب ترین زمان خرید از شهر وان

یکی از مهمترین دغدغه‌های مسافران این است که چه زمانی می‌توانند اجناس را با تخفیف خریداری نمایند، در ادامه مقاله راهنمای خرید از وان به آن پرداخته‌ایم:

 • عید فطر (از یک هفته مانده به عید، توجه داشته باشید که عید فطر تعطیل رسمی است و هیچ فروشگاهی باز نیست)
 • روز مادر
 • اواسط اردیبهشت (جشنواره بهاری)
 • دهه اول دی ماه (تخفیفات سال نو کریسمس)

راهنمای دریافت ویزای کشور کلمبیا

راهنمای دریافت ویزای کشور کلمبیا

کشور کلمبیا کشور زیبایی است که داری اثار طبیعی و تاریخی بسیاری است و به کسانی که به دنبال کسب تجربه های جدید هستند پیشنهاد می کنیم تا به کشور کلمبیا سفر کنند تا با فرهنگ و اداب و رسوم این کشور بیشتر اشنا شوند و از جاذبه های طبیعی و تاریخی کشور کلمبیا لذت ببرند.در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه اخذ ویزای کشور کلمبیا بیشتر اشنا شوید.

راهنمای دریافت ویزای کشور کلمبیا

زیبایی های کشور کلمبیا

چنانچه به دنبال یک مقصد جدید و خاص در آمریکای جنوبی هستید بدون شک کلمبیا در صدر قرار می‌گیرد. یعنی هرآنچه در آمریکای جنوبی می‌توان یافت، همگی در این کشور پیدا میشود، از سواحل و کوه‌ها گرفته تا مرداب‌های اطراف رودخانه آمازون که زیبایی‌های بی‌حد و حصر آن، هر گردشگری را جذب خود می‌کند.

یکی از دلایلی که می‌تواند شما را مجذوب کلمبیا کند، فرهنگ اهالی آن است که نشان از روزهای تلخ و شیرینی است که برای این مردم در طول تاریخ برایشان رخ داده است. اگر به دنبال طبیعت بی‌نظیر هستید باید خارج از شهر بدنبال آن باشید و به دیدن پارک‌های ملی، جاذبه‌های تاریخی و.. بروید.

راهنمای اخذ ویزای کشور کلمبیا

اگر به دنبال آدرس سفارت کلمبیا در تهران هستید باید گفت که برای اینکه بتوانید ویزای کلمبیا را دریافت کنید می‌توانید به سفارت این کشور در کشورهای همسایه مراجعه نمایید، به دلیل آنکه سفارت کلمبیا در ایران وجود ندارد و شما ناگزیر باید همانطور که گفته شد به کشورهای همسایه مراجعه کنید و یا به شرکت‌هایی که امور اخذ ویزا را انجام می‌دهند، بسپارید.

انواع ویزای کشور کلمبیا

 • ویزای توریستی
 • ویزای کاری
 • ویزای تجاری

 مدارک لازم جهت صدور ویزای توریستی کشور کلمبیا

 • دعوتنامه (در صورت وجود)
 • اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت
 • رزرو قطعی هتل

مدارک لازم جهت صدور ویزای کاری کشور کلمبیا

 • اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • اصل قرارداد کاری فی مابین شما و کارفرمای کلمبیایی

مدارک لازم جهت صدور ویزای تجاری کشور کلمبیا

 • اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • اصل نامه از شرکت کلمبیایی که در آن ذکر شده باشد برای انجام چه معامله‌ای عازم این کشور هستید.
 • نامه از شرکت ایرانی که در آن نوع فعالیت شما در کلمبیا ذکر شده باشد.

راهنمای دریافت ویزای کشور برزیل

راهنمای دریافت ویزای کشور برزیل

بسیاری از افراد با شنیدن نام کشور برزیل به یاد تیم فوتبال حرفه ای ان می افتند و همیشه با بازی های زیبا و شگفت انگیز این تیم فوتبال خاطره دارند.این کشور در صنعت گردشگری نیز خوش درخشیده و دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری است و گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از این جاذبه ها به کشور برزیل سفر می کنند.ما در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با نحوه اخذ ویزای کشور برزیل اشنا کنیم.

راهنمای دریافت ویزای کشور برزیل

در ایران نیز شاهد آن هستیم که سفر کردن به کشورهای آمریکای جنوبی مانند همین برزیل یا مکزیک، پاناما، ونزوئلا یا آرژانتین بسیار رشد داشته و این نشان دهنده آن است که گردشگران به دنبال تماشای جاذبه‌ها و هیجانات بیشتری هستند. اگر شما هم از دیدن کشورهای حوزه خلیج فارس یا اروپایی خسته شدید برزیل می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد.

جاذبه های کشور برزیل

از برزیل چه می‌خواهید؟ فوتبال؟ سواحل؟ کارناوال؟ جنگل؟ باید گفت هرآنچه که می‌تواند حال شما را در یک سفر خوب کند در برزیل یکجا جمع شده است. اگر تمامی سواحل دنیا را نیز گشته باشید باز هم سواحل شهر ریو بسیار برایتان جذاب است. مگه میشه از شن‌های سفید و نرم به این سادگی‌ها گذشت؟ اگر به دنبال موج سواری یا تفریحات آبی نیز باشید نیز بهترین مکان برای سواحل شرقی است که معروف‌ترین آن‌ها لمه، کوپاکابانا، آرپوادور، ایپانما، لبلون و بارا دا تیجوکا است می‌باشد.

راهنمای اخذ ویزای کشور برزیل

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، اخذ ویزای برزیل چندان کار پیچیده‌ای نیست، البته اگر با روند کار به طور کامل آشنایی داشته باشید. شما می‌توانید ویزای خود را از طریق سفارت برزیل در تهران اخذ نمایید که مدت اعتبار آن سه ماهه بوده و امکان تمدید آن نیز در خاک برزیل وجود نخواهد داشت.

برای اخذ ویزای برزیل نیازی به مراجعه حضوری به سفارت و انجام مصاحبه نیست که در اینصورت می‌توانید نماینده یا وکیل خود را برای انجام این کار به سفارت بفرستید. البته پیشنهاد میشود تا در صورتی که با روند کار آشنایی ندارید کار اخذ ویزا را به شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند بسپارید.

توجه داشته باشید که قبل از مراجعه به سفارت اقدام به گرفتن وقت سفارت برزیل نمایید.

انواع ویزای کشور برزیل

 • ویزای توریستی
 • ویزای کاری
 • ویزای تحصیلی

آدرس سفارت کشور برزیل در تهران

آدرس: تهران- خیابان ولیعصر- خیابان زعفرانیه- خیابان بهار- نبش خیابان یکتا- شماره ۲

شماره تلفن: ۱۰-۲۲۷۵۳۱۰۸-۰۲۱

فکس: ۲۲۷۵۲۰۰۹-۰۲۱

کدپستی: ۱۹۸۸۶۳۳۸۵۴

سایت: teera.itamaraty.gov.br

پست الکترونیک: consular.teera@itamaraty.gov.br

مدارک مورد نیاز جهت صدور و اخذ ویزای برزیل

کسی نمی‌تواند ادعا کند که با ارائه مدارک زیر ویزای برزیل تضمینی در جیب شماست اما شانس بسیار زیادی برای دریافت آن خواهید داشت. لازم بذکر است که چنانچه با رویه کار آشنایی ندارید، دریافت ویزا برزیل را به شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند بسپارید.

ضمنا در نظر داشته باشید که با توجه به نوع درخواست شما (ویزای تجاری برزیل، ویزای کاری برزیل یا ویزای پژوهشی) ممکن است که نوع مدارک خواسته شده توسط سفارت تغییر یابد.

 • تکمیل فرم ویزای سفارت برزیل
 • بلیط رفت و برگشت
 • رزرو قطعی هتل
 • اصل و ترجمه شناسنامه به همراه کپی از تمامی صفحات
 • اصل گذرنامه امضا شده به همراه حداقل ۸ ماه اعتبار از تاریخ ورود به همراه کپی از صفحات ۱ تا ۵ و صفحاتی که مهر خورده‌اند.
 • وجود حداقل یک صفحه خالی برای چسباندن ویزا.
 • گذرنامه‌های قبلی (در صورت وجود) (الزامی نیست).
 • یک قطعه عکس ۴×۳ جدید رنگی با پس زمینه سفید و بدون روتوش که با عکس فعلی پاسپورت مطابقت نداشته باشد.
 • ارائه گواهی تمکن مالی به ارزش ۳۰ میلیون تومان به همراه پرینت ۳ ماهه آخر حساب
 • اصل و ترجمه سند مالکیت به نام شخص متقاضی ویزای برزیل (در صورت وجود

نکات مورد توجه در مورد اخذ روادید برزیل

 • لازم بذکر است که تمامی مدارک ارائه شده باید به ترجمه رسمی زبان انگلیسی شده باشد و به تایید وزارت امور خارجه رسیده باشد.
 • توجه داشته باشید که مدارک خواسته شده تنها برای صدور ویزای توریستی است و برای اخذ ویزاهای دیگر باید طبق دستورالعمل‌های دیگر پیش بروید.
 • بطور معمول مدت زمان لازم برای اخذ ویزای برزیل ۷ روز کاری زمان میبرد اما ممکن است در برخی موارد این زمان بیشتر شود.
 • هزینه ویزای برزیل در سفارت تماما به دلار دریافت می‌شود.