فیلوپاپوس یکی از دیدنی های کشور یونان

فیلوپاپوس

فیلوپاپوس یکی از دیدنی های یونان است که در غرب آکروپولیس قرار دارد.

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا با هزاران جزیره در سراسر دریاهای اژه و ایونی هستش. به دلیل نفوذ در دوران باستان، مهد تمدن غربی به شمار میاد. این کشور یکی از قدیمی ترین تمدن های دنیاست.

آتن پایتخت یونان، بناهای باستانی قرن پنجم رو  به شما ارائه می کند. مثل ارگ آکروپلیس و معبد پارتنون. سواحل چشم نواز، از شن های سیاه سانتورینی گرفته تا ساحل زیبای میکونوس، و مکان های باستانی باورنکردنی یونان انقد زیباست که بهش معتاد میشین. جایی که پر است از مناظر باشکوه، جزایر زیبا و مناطق کوهستانی.

در جنوب غربی آکروپلیس فیلوپاپوس را می بینید که در سال 116 میلادی ساخته شده و مقبره آخرین فرمانروای کوماژن است. این فرمانروای هلنی بر جنوب شرقی ترکیه امروزی و آناتولی از 162 قبل از میلاد تا 72 میلادی حکومت می راند. فیلوپاپوس در آتن به عنوان کنسول رومی زندگی می کرد و دیری نگذشت که به فرمانروایی کوماژن ها انتخاب شد.

وی نسبت به این شهر بسیار بخشنده بود و آتنی ها نیز در پاسخ به این خصلت وی مقبره ای چنین زیبا را برایش ساختند. نمای محدب این کتیبه حجاری شده صحنه ای از فیلوپاپوس با ارابه را نشان می دهد.

فیلو پاپوس (Filopappos)

فیلوپاپوس یکی از دیدنی های کشور یونان

سناتور رومی گایوس ژولیوس آنتیوخوس فیلوپاپوس، یکی از نخبگان قدرتمند زمان خویش و از دوستان امپراتور مشهور رومی که همواره در فرهنگ یونانی مورد ستایش بوده و عمری طولانی داشت، به شمار می‌رفت. او در آتن به عنوان یک شخص خیرخواه و هنردوست شناخته می‌شد و از اجرای اغلب نمایش‌‌های تئاتر حمایت مالی می‌کرد.

مطالب مرتبط: تعیین وقت سفارت یونان

بنای یادبود فیلوپاپوس (Philopappos Monument)

بنای یادبود فیلوپاپوس، مقبره و بنای تاریخی یونان باستان می باشد که  اختصاص داده شده به جولیوس آنتیوخوس فیلوپاپوس از شاهزادگان کوماژن می باشد. پادشاهی کوماژن نام سلسله ای یونانی- ایرانی بوده است که پس از انقراض هخامنشیان بر بخش هایی از آناتولی حکمرانی می کردند. این موزه در جنوب غربی آکروپلیس واقع شده است.

فیلوپاپوس در سال 116 درگذشت و مرگ او باعث غم و اندوه بزرگی برای خواهرش، جولیا بابیلا، شهروندان آتنی وخانواده های امپریالیستی شد. از این رو، مقبره و بنای یادبودی به افتخار این شاهزاده ساخته شد.

در حال حاضر از کل بنای یادبود که شامل مجسمه فیلوپاپوس در هیبت یک سفیر روم و یک شهروند آتن در ارابه بوده، تنها سکوی اصلی، مجسمه‌های کنسول و سناتور رومی و مجسمه پدربزرگش آنتيوکس چهارم برجای مانده است.

مشخصات بنای فیلوپاپوس

فیلو پاپوس (Filopappos)

این بنای تاریخی دو طبقه ای است و بر روی یک پایه بزرگ قرار دارد. در سطح پایین تر، تندیسی حکاکی شده از فیلوپاپوس وجود دارد که سوار بر ارابه ای می باشد. سطح بالایی مجسمه، سه مرد را نشان می دهد: آنتیوخوس چهارم پسر پادشاه آنتیوخوس در سمت چپ، فیلوپاپوس پسر اپیفانس در وسط و پادشاه سلوکوس نیکاتور، پسر آنتیوخوس در سمت راست.

در کتیه زیرین آن، افتخارات و خدمات فیلوپاپوس روایت شده است. این مقبره از سنگ مرمر ساخته شده و در حدود 4 متر ارتفاع دارد. تنها دو سوم از نمای آن به طور سالم باقی مانده است. اتاق آرامگاه، که در پشت بنا واقع شده به طور کامل به جز پایه، نابود شده است.

در سال 1940 باز حفاری هایی شد و در نتیجه کشف کردند که از قطعات معماری روبنای این اثر تاریخی در ساخت و ساز مناره پارتنون استفاده شده. در سال 1898، حفاری در بنای تاریخی انجام شد و در سال 1899، کار حفاظت از محیط آن انجام شد.

این بنا که تا اواخر قرن 15 کاملا بکر و دست نخورده باقی ماند، دکوراسیون و آرامگاه این حامی معروف آتن را به گردشگران عرضه می کند. 5 کتبیه در زیر نمای بنای فیلوپاپوس وجود دارد. قدمت این بنا به 114 تا 116 بعد از میلاد باز می گردد. بخش شمالی این بنا که از آکروپلیس دیده می شود، معماری قوم اسرافیان را به نمایش می گذارد.

فیلوپاپوس یکی از ديدني هاي يونان

بنای فیلوپاپوس آتن “Philopappos Monument ” یکی از ديدني هاي كشور يونان و یک بنای یادبود باشکوه می باشد که برای گرامیداشت یکی از محبوب ترین حامیان آتن، ژولیوس فیلوپاپوس، بعد از مرگش توسط شهرواندان ساخته شد. وقتی فیوپاپوس مرد، شهروندان تصمیم به ساخت یک آرامگاه مرمرین دو طبقه در نزدیکی آکروپلیس گرفتند. او نویسنده کتب درسی، حامی هنر، یک قاضی و عضو مجلس سنای روم بود.

تپه فیلوپاپوس

یکی از سه تپه واقع درغرب آکروپولیس و شمال شرقی پارتنون که در دوران باستان آن را به عنوان تپه موز (الهه شعر و موسیقی) ها می شناختند فیلوپاپوس است که بعدا به دلیل ساخت بنای یادبود سناتور رومی، فیلوپاپوس به تپه فیلوپاپوس نامیده شد.

تپه فیلوپاپوس نمای فوق العاده باشکوهی از آکروپلیس آتن ارائه می کند و همچنین با نگاهی به جنوب نیز دریای بیکران در مقابل چشمان شماست. این مکان بهترین جا برای گردش و عکاسی می باشد. همچنین هر سال بزرگترین فستیوال بادبادک ها در اینجا برگزار می شود. خود تپه هم یک پارک دوست داشتنی است که در آنجا می توانید قدم بزنید و استراحت کنید.

در قرون وسطی تپه فیلو پاپوس به عنوان میوزین یا تپه میوزها که در اساطیر یونانی دختران زئوس، شاه خدایان به شمار می‌روند، شناخته می‌شد.

یونان معتقد بود که این تپه محل زندگی 9 میوز مشهور تمدن یونان باستان به نامهای کالیوپه، کلیو، اراتو، ائوترپه، ملپومن، پلی‌هیمنیا، ترپسیکور، تالیا و اورانیا بوده و میوزیوس شاگرد اورفئوس، شاعر و آوازه‌خوان افسانه‌ای اساطیر این تمدن باستانی نیز در تپه فیلو پاپوس به خاک سپرده شده است.

این تپه حدود 147 متر ارتفاع داشته است. دو تپه دیگر به اسامی تپه نیمف ها یا همان الهه‌های کوچک طبیعت در اساطیر یونانی که مقبره ای نیز برای آن ها ایجاد شده و نیکس که در قرن ششم پیش از میلاد مسیح محل تجمع مردم آتن بوده است، شناخته می‌شوند. البته در حال حاضر 3 تپه بخشی از یک پارک بزرگ هستند که دارای مسیرهایی از سنگ مرمر بوده و در سال 1950 در قالب یک مجموعه تاریخی بعنوان میراث فرهنگی جهانی به هم متصل شدند.

بازدید از کرامیکوس در آتن یکی از جاذبه های گردشگری یونان

کرامیکوس در آتن در شمال غرب آکروپلیس و آگورا واقع شده است.

دلپذیرترین مسیر برای دسترسی به سایت باستان شناسی کرامیکوس خیابان شلوغ ارمو از سمت جنوب نیست بلکه مسیری است که از منطقه سیری می گذرد. می توانید نهار را در یکی از کافه ها و تاورناهای میدان مرکزی ایرون صرف نمایید. این سایت ترکیبی از دیوار شهر متعلق به 478 قبل از میلاد، دروازه ورودی به آتن از سوی الوسیس به سمت غرب و پیره به سمت جنوب می باشد.

حرکت صفوف مردم در جاده پاناتنائیک از این نقطه آغاز و به آکروپلیس ختم می شود و در حرکت دسته جمعی الوسیان از این مکان شهر را از مسیر و دروازه مقدس ترک می گفتند.

کرامیکوس و گورستان قدیمی آتن

بازدید از کرامیکوس در آتن یکی از جاذبه های گردشگری یونان

خارج از دیوار کرامیکوس قبرستان اصلی شهر قرار داشت (تدفین مردگان در داخل دیواره های شهر ممنوع بود). خاکسپاری ها در این قبرستان به قرن 12 قبل از میلاد باز می گردد. چهره های اصلی تاریخ یونان در این قبرستان مدفونند و یادبود قبور آن ها برخی از نفیس ترین آیتم های کشف شده در حفاری های اطراف دیوارهای شهر به حساب می آیند.

برای تعیین وقت سفارت یونان از طریق پارت ویزا اقدام کنید.

کرامیکوس در آتن (Kerameikos)

در گورستان باستانی کرامیکوس در اوایل قرن بیستم در حین حفاری ها تعداد زیادی مجسمه مراسم تدفین کشف شد که علاوه بر این، ویرانه های دو دروازه بزرگ شهر نیز در این سایت پیدا شده است. کرامیکوس که در شمال غرب آکروپلیس واقع شده، منطقه سفالگران شهر بوده و واژه انگلیسی سرامیک از آن گرفته شده است.

این منطقه همچنین محل قبرستانی مهم است که مجسمه های باستانی بسیاری را در خود جای داده. دروازه دیپلون، جایی که حرکت فستیوال پاناتنی از آن آغاز می شده، و همچنین موزه ای که آثار به دست آمده از این منطقه را به نمایش می گذارد نیز در کرامیکوس واقع شده اند.

نامگذاری کرامیکوس

کرامیکوس نام خود را از کوزه گری گرفته است که در این جا و در مکانی با ذخیره های خوبی از خاک رس در امتداد کناره های رود اریدانوس بر روی دیوار شهر (کرامیکوس داخلی) کار می کرد. کرامیکوس در شمال غرب آکروپلیس قرار دارد.

نام این منطقه  از “کارامیس” آمده است که به معنای سفال می باشد و به دلیل کارگاه‌های سفالی متعدد بود که قبل از تبدیل شدن به گورستان در این منطقه وجود داشتند و همه‌ی این‌ها به لطف خاک‌های رسی بود که در اطراف این منطقه یافت می‌شد​​​ و صنعت‌گران به این کار مشغول شدند و در این منطقه زندگی می کردند.

طراحي بنای کرامیکوس

بازدید از کرامیکوس در آتن یکی از جاذبه های گردشگری یونان

 دیوارهای آتن که در قرن پنجم پیش از میلاد توسط تمیستوکلز (Themistocles) ساخته شده‌ بودند، منطقه را به دو بخش، بخش کرامیکوس داخلی و بیرونی تقسیم کردند. قسمت داخلی منطقه مسکونی بود در حالی که قسمت بیرونی در واقع گورستان بود که در بیرون دیوارهای شهر قرار داشت.​​​

این دیوار دارای دو دروازه بزرگ بود، دروازه دیپیلون و دروازه مقدس بود، در اطراف و خارج از اين بخش‌ها دو جاده مهم آتن، قرار دارد.​​ در کنار اين دو جاده، و در خارج از دیوارهای شهر یعنی در بیرون کرامیکوس گورستان رسمی شهر «Demosion Sema» قرار داشت.

کاوش های باستانی درکرامیکوس

حفاری های که توسط باستان شناسان در سال 1997 انجام شده منجر به کشف قبرستاني شد که به طور مداوم از قرن 9 پیش از میلاد تا اوایل دوره رومی برای دفن مردگان استفاده می شد.

​حفاری و کاوش های اصولی درکرامیکوس در سال1870 توسط جامعه باستان شناسی یونان تحت هدایت سنت کومانوودیس آغاز گردید و در طول دهه‌های بعد با همکاری باستان شناسان آلمانی A. Brueckner و F. Noack ادامه یافت. از سال 1913 تاکنون کرامیکوس توسط موسسه باستان شناسی آلمان کاوش شده است.

باستان شناسان ستون‌های معابد، مجسمه‌های مرمر، بقایای ساختمان‌های عمومی، هدایای خاکسپاری و هزاران قبر را در این منطقه پیدا کرده‌اند.​​ یافته های کاوش های کرامیکوس در موزه کرامیکوس و موزه ملی باستان شناسی نمایش داده می شود.

مهم‌ترین بنای تاریخی کرامیکوس

پمپیون یک ساختمان بزرگ با حیاط بزرگ که برای برگزاری جشن ها استفاده می‌شده است. در پمپیون اقلام مورد استفاده در مراسم Panathenaic (مراسمي که براي روشن کردن مشعل المپيک) نگه‌داری می شد.

این بنا به دوران رومی ها باز می گردد و پومیون نام دارد جایی که حرکت صفوف مردمی پارافرنالیا در آن شکل می گرفت و آماده سازی ها برای حرکت در آن انجام می شد.

موزه کرامیکوس

 

موزه باستان شناسی کرامیکوس در کشور یونان واقع و در سال ۱۹۳۷ تاسیس شده است. در این موزه زیبا اشیای تاریخی با اشکال هندسی متفاوتی قرار گرفته است.

جالب است بدانید دراین موزه مجسمه کوروش نیز قرار دارد. که در زبان یونانی کوروس می گویند.​​ این موزه در انتهای خیابان Ermou در نزدیکی تقاطع خیابان Peiraios قرار دارد. ساختمان این موزه کوچک و نئوکلاسیک است که بیش‌ترین مجموعه آثار مربوط به یونان باستان‌، از مجسمه‌های مرمری بزرگ تا مقبره‌ها، جواهرات، اسباب‌بازی و غیره را به خود اختصاص داده‌ است.

موزه شامل حیاط‌‌‌های داخلی و خارجی است که مجسمه‌های بزرگ‌تر در آنجا نگهداری می‌شوند.​ بخش عمده این منطقه در حدود 7 تا 10 متر زیر سطح خیابان مدرن قرار دارد که در گذشته به دلیل انباشته شدن رسوبات از سیل Eridanos به زیر آب رفته‌ است. یکی از شگفت انگیز ترین اشیای تاریخی موزه کرامیکوس یونان، قدیمی ترین اسباب بازی دنیا است.

دسترسی به کرامیکوس

بازدید از کرامیکوس در آتن یکی از جاذبه های گردشگری یونان

برای دسترسی به آن اگر خود را به منطقه موناستيراکی برسانید در آن جا سوار ایستگاه قطار شوید و به سمت شمال آگارا بروید و پایین تر از ایستگاه مترو اینیشتاین در امتداد خیابان اروم در سمت راست این خیابان کرامیکوس قرار گرفته است. ​​

امروزه تنها خرابه های آن باقی مانده است. شما می توانید خرابه های یکی از دروازه های قدیمی، دروازه دیپیلون را مشاهده کنید. همچنین ویرانه های یک پل قدیمی و بسیاری از دیوارها و پایه های قدیمی هنوز وجود دارد. که مهم ترین آن ها بقایای دیوار Themistocleian (که مرز شهر را مشخص می کند) است. تامین آب یکی از ویژگی های مهم هر شهر بود و شما می توانید بقایای چشمه ای که این وظیفه را به عهده داشت مشاهده کنید.

آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس Herodes Atticus در یونان

آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس

آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس (Odeon of Herodes Atticus)، یک تئاتر سنگی می باشد که در سراشیبی جنوبی آکروپلیس در آتن در کشور یونان قرار دارد. این تئاتر که یک تاتر رومی محسوب می شود، سالنی برای 5 هزار بیننده را در خود جای دارد. در این مکان، طی فستیوال‌های سالانه آتن برای کاربردهای موسیقی و رقص باله در رده جهانی مورد استفاده بوده است. تئاتر دیوسوس در نزدیکی این مکان قرار دارد و تقریباً همه تراژدی‌ها و کمدی‌های یونان باستان، در این تئاتر نوشته و اجرا می‌شدند.

ساخت آمفی تئاتر اودئون هرودس آتیکوس

این آمفی تئاتر که به ایرودیو در زبان یونانی معروف است در سال 174 تا 161 میلادی توسط یکی از افراد ثروتمند شهر آتن به نام «هرودس آتیکوس» و به سبک رومی در 3 طبقه و جایگاه مخاطبانی با ظرفیت 5000 تماشاگر ساخته شد. هرودس پس از پایان عملیات ساخت این مجموعه، شعری را در بزرگداشت همسر درگذشته خود یعنی « آسپاسیا ریگیلا» (Rigilla) در آن اجرا کرد. این آمفی تئاتر در قرن سوم میلادی و نیز در قرن 18 میلادی و زمانی که عثمانی ها از مصالح آن برای ساخت دیوار دفاعی استفاده نمودند تخریب شد.

بنای اصلی این مجموعه حدود صد سال پس از ساخته‌ شدن در جریان حمله « ارولوی» (Erouloi) در سال 268 میلادی تخریب شد. در دوره‌های بعدی و در زمان تصرف یونان توسط امپراتوری عثمانی، آسیب‌های بیشتری به این مجموعه وارد شده و سرانجام در فاصله سال‌های 1898 تا 1900 میلادی مرمت‌هایی در این مجموعه انجام‌ شد. در سال 1922 نیز عملیات بازسازی در اودئون هرودس آتیکوس آغاز گشت. در اصل، تئاتر هردوس آتیکوس یک سالن آمفی تئاتر شیبدار با سه طبقه  سنگی و یک سقف چوبی بوده است که امزوره بخشی از آن تخریب شده است. امروزه اجراهای تابستانی تماشایی یا هلنیک فستیوال در آن برگزار می شود.

حتما مطالعه کنید  کشور يونان

سالن تئاتر اودئون هرودس آتیکوس

آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس Herodes Atticus در یونان

خوانندگان اپرا، هنرمندان مشهور و بهترین نوازندگان جهان اذعان دارند که بهترین و باشکوه‌ترین صحنه نمایش و اپرای موجود در جهان، در شهر آتن قرار دارد. این سالن تئاتر ساخته‌ شده در فضای باز، یکی از باشکوه‌ترین محوطه‌های دیدنی شهر است که در بخش پایینی ویرانه‌های آکروپولیس و در جبهه جنوب غربی آن واقع‌ شده و با نام آمفی‌ تئاتر «اودئون هرودس آتیکوس» (Odeon of Herodes Atticus) شناخته می‌شود. زمانی که «پوسانیاس» (Pausanias) نویسنده و جغرافیدان مشهور دنیای باستان در زمان حکومت «مارکوس آئورلیوس» (Marcus Aurelius) از این بنا دیدن کرد، در توصیف آن نوشت: «بهترین سازه‌ای که در نوع خود ساخته شده است».

در روزگار باستان «اودنوس» (Odeons) برای انجام رقابت‌های موسیقی ساخته‌ شده و این سالن تئاتر باستانی و ساخته‌ شده از سنگ، در طول 60 سال اخیر و در روزگار معاصر نیز میزبان برخی از مشهورترین و بهترین رویدادهای موسیقی بوده و برخی از هنرمندان مشهور جهانی مانند «لوسیانا پاواروتی» (Luciano Pavarotti) و «فرانک سیناترا» (Frank Sinatra) در آن برنامه اجرا کرده‌اند. این محوطه باستانی در بین مردم محلی با عنوان ساده «هرودئون» (Herodeon) شهرت داشته است.

بازدید از آمفی تئاتر اودئون هرودس آتیکوس

حضور در سالن نمایش اودئون هرودس آتیکوس در نزدیکی محوطه باستانی آکروپولیس که از جنس سنگ ساخته‌ شده و دارای پیشینه‌ای دو هزارساله است، تجربه‌ای فراموش‌ نشدنی برای هر گردشگری به شمار می‌رود.

از محوطه باستانی فوق برای برگزاری بسیاری از رویدادها و اجتماعات نیز استفاده‌ شده و در طول جنگ جهانی دوم و زمانی که آلمان‌ها در فاصله سال‌های 1941 تا 1944 میلادی این منطقه را در تصرف خود داشتند، از این سالن نمایش برای اجرای برنامه‌های موسیقی گروه ارکستر آتن و همچنین گروه تازه تأسیس اپرای ملی یونان استفاده‌ شده و بسیاری از آثار مشهور موسیقی جهان از موسیقی‌دانان نامداری مانند بتهوون در آن اجرا شد

سالن نمایش اودئون هرودس آتیکوس

آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس Herodes Atticus در یونان

اودئون در زبان یونانی سالن نمایش یا سالن نوازش معنی می‌دهد و اودئون هرودس آتیکوس سومین سالن نمایش از این‌ دست است که در شهر آتن ساخته‌ شده و در آن رد پای هنر رومی به‌ وضوح دیده‌ شده و می‌توان آن را از آثار مشابه تئاتر «دیونیسوس» (Dionysos) قلمداد کرد.

در این بنای سه‌طبقه از قوس‌ها و طاق‌های رومی استفاده‌ شده و بنا در اصل دارای 3 طبقه و با پوششی از چوب و سقفی کاشی‌ کاری شده بود. میدان و جایگاه اصلی گروه نوازندگان، امروزه به شکل دایره ناقص درآمده و با روکشی از سنگ مرمر سیاه‌ و سفید پوشیده شده است.

این سالن دارای 35 ردیف جایگاه تماشاچیان است که به‌صورت نیم‌دایره به شعاع 80 متر در اطراف جایگاهی از جنس سنگ مرمر ساخته‌ شده و امروزه ظرفیت حضور بیش از  4 هزار و 680 تماشاچی را دارد.

جشنواره اپیدوروس Epidaurus

یونانی‌ها از اولین تمدن‌هایی‌اند که دارای هنر نمایش بوده‌اند. در سال 1950 میلادی، که شورای شهر آتن تصمیم به بازسازی کامل مجموعه گرفت این محوطه تا سال 1955 به‌کلی بازسازی‌ شد و از آن برای برگزاری مراسم مختلف ملی و همچنین جشنواره «اپیدوروس» (Epidaurus) بهره‌برداری شد.

برای تعیین وقت سفارت یونان از مجموعه ما کمک بگیرید

تهیه بلیط برای آمفی تئاتر اودئون هرودس آتیکوس

امروزه سالن نمایش و اپرای اودئون هرودس آتیکوس، یکی از مهم‌ترین مراکز برگزاری جشنواره‌های یونان محسوب شده و البته به خاطر داشته باشید برای ورود به آن و دیدن برنامه‌هایی که در این محل اجرا می‌شود، باید نسبت به تهیه و خرید بلیت اقدام کنید.

در این مجموعه نمایش‌ها و برنامه‌های مختلفی از جمله نمایش‌های باله و آوازخوانی تا نمایش‌های تراژیک یونان باستان به نمایش در می‌آید و قطعاً دیدن این برنامه‌ها می‌توانید یکی از خاطرات فراموش‌نشدنی هر بازدیدکننده‌ای به شمار رود.

چشم‌اندازی زیبا از اودئون هرودس آتیکوس در بازدید از آکروپولیس

در برنامه بازدید خود از محوطه باستانی بسیار مشهور آکروپولیس، شما می‌توانید چشم‌اندازی زیبا به این محوطه نمایشی داشته و تصاویری بی‌نظیر از آن تهیه کنید.

برای این منظور شما باید وارد محوطه آکروپولیس شده و از تپه صعود کرده و از چشم‌انداز مناطق اطراف از دید بالای تپه لذت ببرید. یکی از این دیدنی‌هایی که از آکروپولیس به آن مشرف هستید، اودئون هرودس آتیکوس است.

جشنواره هلنیک در آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس

یک روز تابستانی در فضایی روباز در آمفی تئاتر یونان باستان را تصور کنید و جمعیت بزرگی که به تماشای نمایش‌های هنری نشسته‌اند. جشنواره هلنیک (Hellenic Festival) یکی از شناخته‌شده‌ترین فستیوال های یونان در فصل تابستان محسوب می‌شود که همراه با موسیقی بین‌المللی و محلی، رقص و انواع نمایش‌ها برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است که این مراسم در یکی از زیباترین سالن‌های تاریخی دنیا یعنی در سالن آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس (Odeon of Herodes Atticus) در شهر آتن برگزار می‌شود. گفته می‌شود که اولین اجرا در این آمفی تئاتر شگفت‌انگیز که فضای آکوستیک عالی داشته و در میان تپه‌هایی پوشیده از کاج احاطه شده است، ۲۰۰۰ سال پیش برگزار شده است. لازم به ذکر است که این فستیوال از ماه ژوئن تا آگوست برگزار می‌شود.

آمفی تئاتر اودئون هرودس آتیکوس

 • آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس سومین آمفی‌تئاتری بود که به سبک رومی ساخته شد.
 • شباهت معماری آن با آمفی‌تئاتر دیونیسوس(Dionysus) که در سال ۶ پیش از میلاد ساخته شده‌بود کاملاً مشهود است.
 • تئاتر هرودس آتیکوس که به نوازگاه هرودس آتیکوس نیز مشهور است در شیب جنوبی آکروپلیس در آتن قرار دارد.
 • تیبریوس کلویدیوس آتیکوس هردوس (Tiberius Claudius Atticus Herodes) فلیسوف، معلم و سناتور رومی برای یادبود آنیا روگیلا (Annia Regilla) که در سال ۱۶۰ میلادی فوت شده بود دستور ساخت این آمفی‌تئاتر را داد.
 • شعاع نیم‌دایره آمفی‌تئاتر ۳۸۱ متر است که در جشنواره‌ها حدود ۵ هزار نفر ظرفیت را در خود جای می‌ دهد.
 • سن آمفی‌تئاتر ۳ طبقه بلند داشت که با سنگ‌های مرمری و سرامیک‌های زیبا با هنرمندی تزئین شده بود.
 • در سال‌های نخستین آغاز به کار آمفی‌تئاتر (در حدود ۱۷۴ سال پیش از میلاد)، میزبان اجراهای عالی در موسیقی بوده است. این روند در حال حاضر نیز ادامه دارد و موسیقی‌دانان بزرگی مانند التون جان (Elton John) و استینگ (Sting)  تورهای ۹۶ Mercury Falling و Hermes Falling را در آنجا اجرا کرده‌اند.
 • این مکان، طی فستیوال‌های سالانه آتن برای کاربردهای موسیقی و رقص باله در رده جهانی مورد استفاده بوده است.
 • آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس تئاتر یک تئاتر سنگی می باشد.
 • این تئاتر که یک تاتر رومی به شمار می آید.

5 نکته برای سفر به یونان با هزینه کم و اقتصادی

5 نکته برای سفر به یونان با هزینه کم و اقتصادی

برای سفر به یونان با هزینه کم، پیشنهادهای زیر را مطالعه کنید.

به شهر همیشه آفتابی یونان، آنتن خوش آمدید. این شهر کهن و قدیمی پر از معماری‌های باورنکردنی، پارک‌های زیبا، رستوران‌های تراس دار و دارای چند تا از بهترین موزه‌های اروپا است. مردم بومی شهرت زیادی برای مهربانی شان دارند، و آن ها این اطمینان را به شما می دهند که سفر شما به یونان با خاطرات مهربانی، دوستی و رفتار آرام آن ها همراه باشد.

برای سفر به یونان با هزینه کم، فرصت‌های تخفیف زیادی وجود دارد، اما همچنین باید مواظب باشید تا از بعضی از ابعاد بسیار گران شهر آتن دوری کنید.

می توانید به بعضی از راه‌ها برای صرفه جویی نگاهی بیندازید و اوقات خوشی برای شناختن یکی از کهن ترین شهر‌های دنیا داشته باشید.

5 نکته برای سفر به یونان با صرفه جویی در هزینه

 1. رسیدن به فرودگاه و رفتن از آن

اولین فرصت شما برای صرف جویی درست بعد از رسیدن در فرودگاه است. فرودگاه بین المللی در آتن، 33 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد که تقریبا سفر با تاکسی را به سفری کوتاه اما گران تبدیل می نماید (در حدود 38 یورو). با استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی از فرودگاه هزینه خود را کاهش دهید، با گرفتن بلیط 10 یورویی برای مترو (خط 3) یا بلیط اتوبوس (X-95) به مرکز شهر (ایستگاه سینتاگما)، می توانید این کار را انجام دهید. مترو تا میانه شب و اتوبوس 24 ساعت در روز به کار خود ادامه می دهند.

 1. از غذا‌های خیابانی یونانی لذت ببرید.

5 نکته برای سفر به یونان با هزینه کم و اقتصادی

یونانی ها عاشق تنقلات خوش طعم نانی و غذاهای خوشمزه و ارزان خیابانی که با نام آتن گره خورده هستند. همچنان که می توانید با بو کردن بفهمید، در میان شهر هیچ وقت غذاهای خوشمزه گوشتی که به صورت سرپایی طبخ می شوند شما را رها نخواهند کرد. تنها با 2 یورو، می توانید یک سولاکی مرغ یا خوک بخرید که همچنین با نام جایرو یا کباب برای مردمی که اطلاعات کمی دارند، خوانده می شوند که داخل نان پیتا با سس ماست زازیکی، سبزی تازه و مقداری سیب زمینی سرخ شده، عرضه می گردد. هیچ وقت از خوردن غذاهای ارزان تا این حد خوشحال نخواهید شد.

 1. موزه‌هایی با تخفیف پیدا کنید.

5 نکته برای سفر به یونان با هزینه کم و اقتصادی

آتن یک شهر رویایی برای دوستداران تاریخ و معماری است و قیمت‌های ورودی برای موزه‌ها در مقایسه با موزه‌های در طول سالِ اروپا، قیمت متعادلی دارند. خبر خوب بخصوص برای آنهایی که در زمستان به این شهر سفر می کنند این است که، این شهر تصمیم به کسر 50 درصدی قیمت‌ها برای مکان‌های اصلی گرفته تا به مردم بومی فرصت آسان‌تری برای دسترسی به گنجینه‌های فرهنگی خود را بدهد.

این به این معنا است که افراد خوش شانسی که بین ماه‌های نوامبر و آپریل از این شهر بازدید می کنند می توانند تنها با 10 یورو از آکروپولیس و با 5 یورو از موزه ملی باستانشناسی دیدن کنند. دانشجویان همچنین تخفیف بزرگ یا رایگان در طول سال پذیرش خود برای بسیاری از موزه‌ها دریافت می کنند، فقط مطمئن شوید که کارت شناسایی خود را برای گرفتن تخفیف یا ورودی رایگان ارائه می کنید.

 1. هر نوشیدنی ارزان نیست.

5 نکته برای سفر به یونان با هزینه کم و اقتصادی

خیلی زود متوجه می شوید که آتنی‌ها عاشق استراحت، گفتگو و لذت بردن از نوشیدنی هستند. کافه‌ها و بار‌های زیادی در سراسر شهر وجود دارد. در طول روز پیدا کردن یک کاپوچینو برای کمتر از 2 یورو در یک کافه خوب یا یک لیوان آب انار تازه گرفته شده تنها با 1.30 یورو از یک فروشنده خیابانی کار سختی نیست.

 1. از هتل‌های ارزان نهایت استفاده را ببرید.

5 نکته برای سفر به یونان با هزینه کم و اقتصادی

خبر خوب برای کسانی که بدنبال ارزانی هستند! آتن بهشتی برای مسافرانی است که ترجیح می دهند پول خود را برای یک لیوان بیشتر از نوشیدنی خوش طعم یونانی (اوزو) صرفه‌جویی کنند تا آن را خرج اقامتی گران نمایند. صدها هتل وجود دارد که اتاق‌های شخصی را برای 50 یورو یا کمتر ارائه می دهند. اگر از قبل جستجو کرده باشید، حتی می توانید ارزان تر از اینها هم پیدا کنید.

این هتل‌های ارزان و اقتصادی ممکن است همانند مکان‌های فانتزی برای اقامت در شهر نباشند، اما با این وجود، بسیاری از آن ها حس دوستانه ای از مهربانی یونانی‌ها را در خود دارند که نداشتن تجملات مدرن را جبران می نمایند. از فهرست ما که شامل بیش از 40 هتل ارزان در یونان است دیدن کنید.

آیا اخیرا به یونان سفر کرده‌اید؟ به ما در مورد روش‌های صرفه جویی خود بگویید!