معرفی شهر بندری نافپلیو Nafplio در یونان

معرفی شهر بندری نافپلیو Nafplio در یونان

نافپلیو در یونان شهری برای تمام فصل ها “Nafplio: Town for all Seasons” یکی از زیباترین شهرهای توریستی یونان و پاتوق آتنی های ثروتمند برای آخر هفته هاست. در شبه جزیره ای کوچک در سواحل شرق پلوپونز Peloponnese ساخته شده و در سال 1828 قبل از آتن، به عنوان اولین پایتخت یونان مدرن شناخته شد. و تا سال 1834 که این لقب به شهر آتن رسید، پایتخت یونان باقی ماند.

نافپلیو در یونان

نافپلیو Nafplio که اغلب از آن به عنوان زیباترین شهر کشور یونان نام برده می شود، از مهم ترین جاذبه های گردشگری یونان است. و یکی از مناطق دیدنی یونان است که در 12 کیلومتری جنوب شرقی آرگوس در خلیج آرگولیک قرار دارد.

مطالب مرتبط: وقت سفارت یونان

نافپلیو در یونان به معنای “شهر جدید” یکی از زیباترین شهرهای منطقه آرگولیس (در پلوپونز شرقی) و همچنین یکی از رمانتیک ترین شهرهای یونانی، اولین پایتخت دولت تازه تاسیس یونان بوده است. نافپلیو دارای سواحل شنی زیبا بوده و مرکز شهر رمانتیک آن مناسب برای ماه عسل زوج‌ها است.

شهر نافپلیو در یونان چگونه است؟

معرفی شهر بندری نافپلیو Nafplio در یونان

این شهر قدیمی خالی از خودرو، پر از قصرهای های نئو کلاسیک، خانه های جذاب ونتی ها، خیابان های باریک دیدنی، کلیساهای عظیم و موزه های جذاب است و قلعه قرن هجدهمی پالامیدی Palamidi بر فراز آن قرار دارد. همچنین این شهر پر از کافه، بوتیک های شیک، هتل ها و مهانخانه های درجه یک و ارزان است. این شهر دارای ساختمان هایی است که قدمت 200سال بیشتر دارند. این شهرستان زیبا و قدیمی که در شبه جزیره پلوپونز واقع شده است و از اتن تا این شهرستان باماشین 2ساعت می باشد. این شهر در 2 بخش قدیمی و جدید است که تمام شبه جزیره ساخته شده است.

شهر بندری نافپلیو در یونان مکانی بسیار عالی برای گشت و گذار بوده و شاید مناسب صرف نهار در یک سفر روزانه باشد. اگر عاشق ساختمان‎های ونتیان قرن 18 یونان باستان هستید، به موزه فولکلر پلوپونز رفته و شکوه قلعه پالامیدی که قدمت آن به قرن 17 می‌رسد را نظاره‌گر باشید. تور کشتی کروز بدون ویزا توری سرشار از هیجان و لحظه‌های شاد برای شما خواهد بود.

بسیاری از تاورناها میزهای خود را در کوچه های باریک با معماری قدیمی محافظت شده می چینند و شما را با غذاهای دریایی تازه که توسط قایق های کوچک ماهیگیری در همین بندر صید می شوند می فریبند. تفرجگاه کنار آب مملو از کافه های شیک است جایی که شما در آن بومیان و آتنی هایی را می بینید که در هوای خنک غروب آن قدم می زنند. به سمت جزیره بورتزی نگاه کنید .قلعه ونیزی های آن اقامتگاه جلاد جزیره و بعدها هتلی لوکس بوده است.

حتما مطالعه کنید  کشور يونان

نمونه هایی از معماری منحصر به فرد نافپلیو Nafplio:

تصمیم انتقال پایتخت از نافپلیو (Nafplio) به آتن باعث شد معماران و برنامه ریزان شهری برای ساخت شهر جدید در کنار خرابه‌های باستانی استخدام شوند تا خانه‌ها و ساختمان‌های بزرگ، میدان‌های شهری بزرگ، فضاهای سبز و خیابان‌های پهن را براساس معماری نئوکلاسیک طراحی کنند و بسازند. چند نمونه از معماری منحصر به فرد آن در زیر آمده است.

  1. قلعه های قرون وسطی
  2. دیوار باستانی
  3. چشمه عثمانی

جاذبه ها و دیدنی های اطراف نافپلیو Nafplio:

  1. Tiryns (تیرینس)
  2. Epidaurus Theater (تئاتر اپیداروس)
  3. Ancient Corinth (قرنتس باستان)

بندر نافپلیو یونان

نافپلیو در یونانیک بندر مهم در عصر برنز بوده و به دلیل وجود سه قلعه، وضعیت استراتژیکی دارد:

  1. قلعه اصلی و بزرگ پالامیدی
  2. قلعه کوچکتر آکرونافپلیا
  3. قلعه کوچک بورتزی در جزیره غرب شهر قدیمی.

تاریخ شهر نافپلیو در یونان

بر اساس افسانه های اساطیری، این شهر توسط نافپلیوس، پسر خدای دریا و دختر دانائوس تاسیس شد. تاریخ شهر به دوران ماقبل تاریخ باز می گردد زمانی که سربازان در جنگ تراوا شرکت داشتند. مرزهای این شهر در دوران رومی ها کاهش یافت و دوباره در دوران بیزانس رونق گرفت. فاتحان فرنگی، ونتیان، و ترک ها پست خود در این شهر را ترک کردند و فرهنگ و معماری و سنت ها در طول این قرن ها به شدت تغییر یافت. دیوارهای باستانی، قلعه های قرون وسطی، بناهای تاریخی و مجسمه ها، آبشارهای عثمانی و ساختمان های نئوکلاسیک بازدیدکنندگان تور یونان را معماری منحصر به فرد و زیبایی خیره کننده هیپنوتیزم می کند.

مطالب مرتبط: اخذ وقت سفارت یونان

این شهر برای قرن ها یک نقطه استراتژیک به حساب آمده و دارای 3قلعه متعلق به دوره های بیزانس و ونیزی بر روی صخره های مستحکم پالامیدی است و چهارمین قلعه برروی صخره های اکرونافپلیا قرار گرفته است. این شهر از بسیاری از آثار دوران ونیزی ها و عثمانی ها محافظت نموده و از سال 1829 تا 1834 عنوان پایتختی دولت استقلال یافته یونان را از آن خود نمود. همچنین در اینجا اولین رئیس جمهور یونان مستقل به نام ایوانیس کاپودیسترایس در سال 1831 میلادی به قتل رسید.

مشاهیر یونان باستان

مشاهیر یونان باستان

مشاهیر یونان

تعجبی ندارد که آتن به عنوان مهد دموکراسی تاریخ فلسفه نمایش و کمدی زادگاه بسیاری از شخصیت های برجسته در تاریخ باستانی اش باشد.در ذیل به تعداد اندکی از آنها اشاره می کنیم:

سقراط(469 تا 399 قبل از میلاد): فیلسوف و سخنوری که حقیقت را در گفتمان دیالکتیک چستجو میکرد.

افلاطون(428 تا 347 قبل ا زمیلاد): شاگرد سقراط و فیلسوف مذهب و سیاسی بود وی آکادمی تحصیلات عالیه ی خود را تاسیس کرد.

افلاطون مشاهیر ایران باستان

افلاطون مشاهیر ایران باستان

ارسطو(384 تا 322 قبل از میلاد): فیلسوف و شاگرد افلاطون در آکادمی وی بود.همچنین وی را استاد خصوصی اسکندر مقدونی نیز می دانند.

حتما مطالعه کنید  خدایان یونان باستان

هرودوت(484 تا 425 قبل از میلاد): پدر تاریخ لقب گرفته است. وی گزارش هایی را از جنگ پرشیا و یونان و نیز کشمکش های سلطنتی در آسیای صغیر ثبت نموده است.

توسیدید(460 تا 400 قبل از میلاد): وقایع جنگ بلوپونز را ثبت و برای اولین بار روش تحلیلی را در ثبت تاریخ مطرح نموده است.

پریکلس(495 تا 429 قبل از میلاد): فرمانروای آتنی ها در دوران طلایی این شهر و مسئول ساخت معبد پارتنون است.

کالیکراتس و ایکتینوس : معماران پارتنون(447 تا 432 قبل از میلاد)

فیدیاس(490 تا 430 قبل از میلاد) و پراکسیتلس معمار

حتما مطالعه کنید  پلاکا و انافیوتیکا PLAKA and ANAFIOTIKA آتن یونان

آیسخولوس(525 تا 546 قبل از میلاد)-سوفوکل(497 تا 406 قبل از میلاد) و اوریپیدس(480 تا 406 قبل از میلاد) از بزرگان نمایش نامه نویس تراژدی بودند.

اوریپیدس به طور اختصاصی نمایش نامه هایی درباره موجودات فانی عادی و آنهایی که در تعامل با خدایان هستند را نوشته است.

آریستوفان (448 تا 385 قبل از میلاد): مبدع کمدی یونانی بود.

پلاکا و انافیوتیکا PLAKA and ANAFIOTIKA آتن یونان

پلاکا و انافیوتیکاPLAKA and ANAFIOTIKA

پلاکا و انافیوتیکا PLAKA and ANAFIOTIKA  در آتن یونان

پس از جستجو در این سایت های جذاب شما آماده استراحت و تغییر فضا خواهید شد.همانطور که مسیرتان را به سمت بخش مدرن شهر ادامه می دهید از دو منطقه کوچک گذر خواهید کرد که طیفی از کافه ها و تاورناها را در کنار تصاویری از زندگی روزانه یونانی در خود دارند که در زندگی مدرن این شهر نشان آن را نمی یابید.

محله آنافیوتیکا آتن یونان

زمین های مرتفع پایین آکروپلیس  را در برگرفته است و می توان به آن از آرئوپاگوس دسترسی داشت.این منطقه در قرن 19 میلادی و توسط مردم جزیره سیکلادیک آنافی ساخته شد که راههای باریک آن با خانه های ییلاقی کوچک و سفید رنگ و گلدان های شمعدانی فراوان هنوز یادآور ریشه ها و اجداد اژه ای اشان می باشد.

پلاکا محله زیبا در قبل شهر آتن یونان

پلاکا محله زیبا در قبل شهر آتن یونان

محله پلاکا آتن یونان

در قسمت پایین آنافیوتیکا قرار دارد و فاصله میان شهر قدیمی و مدرن را پر می کند.این منطقه تا خیابان های میتروپولئوس و فیله لینون امتداد می یابد و مرکزی پرجمعیت از دوره بیزانس تا استقلال یونان است.تودرتویی باریک از مسیرهای پیاده روی داردکه برای جستجو و گشت و گذار در بیشمار عمارت های نئوکلاسیک و خانه های محقر آن بهترین گزینه است.همچنین در آن تعداد بسیار زیادی فروشگاه و غذاخوری وجود دارد که می توانید از میان آنها گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

حتما مطالعه کنید  معبد پارتنون آکروپولیس آتن

اگر خوش شانس باشید نوای لاترنا را خواهید شنید.این ساز ارگ دستی که فردی آن را در شهر می چرخاند و با آن آهنگربتیکا را اجرا می کند امروزه بسیار نایاب بوده و انعام دهی به آن کاری بسیار محترمانه است.

پلاکا خصوصا در شب ها حال و هوای جالبی دارد.بومیان از ولتا و قدم زنی لذت میبرند و قبل از شام و تاورنا به چینش میزهایشان در خیابان های باریک مشغول میشوند.این خیابان های باریک به مناطق آرام تری می رسند که اغلب تحت تسلط کلیساهای بیزانسی و یا آثار تاریخی قدیمی تر بوده اند.ساختمان های سبک نئوکلاسیک امروزه به شدت محافظت میشوند و این تنها بخش شهر است که حداقل به طور سطحی حسی از آتن قبل از سال 1900 را انتقال می دهد.

آکروپلیس آتن یونان

آکروپلیس-یونان

آکروپلیس

هرچقدر هم در باب اهمیت آکروپلیس یونان باستان سخن برانیم زیاد نگفته ایم (هرروز آپریل تا اکتبر 8 صبح تا 7:30 شب .نوامبر تا مارچ 8 صبح5عصر با هزینه)اهمیت مذهبی این صخره های مسطح که در ارتفاع 90 متری شهر قرار گرفته اند بسیار زیاد بوده و بنایی که بر فراز این ارتفاع قرار دارد هنوز ماهیت معماری باستانی یونان را نمایان می سازد.

آکروپلیس آتن یوان

آکروپلیس آتن یوان

معابد آن از اکثر مناطق شهر قابل رویتند خصوصا شب ها و زمانیکه نورهای زیبا به آنها تابانده می شود این حس را منتقل می کند که اینحا هنوز هم قلب این شهر به حساب می آید.نام آکروپلیس مشتق از واژه ی یونانی ست. اکرو به معنی بالاترین نقطه و پلیس به مفهوم شهر.
سعی کنید ازین بنا صبح زود و یا شب هنکام و یا روزهای دوشنبه دیدن کنید تا حضورتان در آن با گروههای توری که به بازدید می آیند همزمان نشود.(روزهای دوشنبه تورها از اکروپلیس دیدن نمی کنند) و به یاد داشته باشید که کفش های کف لاستیکی به پا کنید چرا که صخره های آن بخاطر قدمت طولانی و فرسایش ها لغزنده بوده و بسیاری از بخش های ناهموار آن می توانند پاشنه های احتمالی کفش هایتان را از بین ببرند.زمانیکه باجه بلیط فروشی را پشت سر می گذارید مسیر شما را به مرتفع ترین قسمت آکروپلیس هدایت می کند.صخره مسطحی که در ارتفاع130 متری از سطح زمین قرار دارد.قسمت انتهایی این سطوح شیبدار بخشی از مسیر باستانی و اصلی را تشکیل می دهد که معمولا مملو از جماعتی ست به سمت معبد آتنا میروند.این معبد در دوره های باستانی و مایسنین برای اهداف استراتژیک مورد استفاده بوده و از این رو از آن محافظت می کردند همچنین دارای یک مخزن آب بوده و نماهایی فوق العاده از مناطق اطراف را عرضه می کرده است.

حتما مطالعه کنید  معبد پارتنون آکروپولیس آتن

اولین ساختار مذهبی این معابد در اواخر قرن 6 قبل از میلاد پدیدار گشت گرچه آنها توسط نیروهای نظامی پارسی خشایارشاه در سال 480 قبل از میلاد تخریب شدند.آتنی ها این معابد سوخته را به مدت 30 سال دست نخورده باقی گذاردند تا اینکه توسط پریکلس قانع شدند برنامه بازسازی آنها را در 450 قبل از میلاد آغاز کنند. پریکلس معابد پارتنون آرختیون و آتنا (که اخیرا بازسازی شده بود) را راه اندازی نمود و پروپیلایا از سنگ های مرمر کوه پندلی ساخته و این معبد مرمرین به پنتلیک معروف شد.
زمانیکه رومیان کنترل شهر آتن را به دست گرفتند آکروپلیس را با اضافاتی کوچک آراستند که افول قدرت رومی ها به اهمیت استراتژِک خود بازگشت م مقادیر زیادی از سنگ های معابد به ساخت کلساها و ساختمان های داخلی اختصاص یافت.به دنبال استقلال یونان در قرن 19 میلادی طرح بازسازی این بنا تمامی اضافات قرون وسطی ایی و ساختارهای عثمانی را از آن برچید و تنها مطالعات باستان شناسی از بقایای باستانی را آغاز نمود و به آنها برای سازمان دهی مجدد بناها اکتفا نمود که این فرآیند تا به امروز ادامه یافته است.