بهترین کشورها برای پیشرفت تحصیلی

بهترین کشور ها برای پیشرفت تحصیلی

همواره والدین و دانش اموزان دغدغه پیشرفت و کسب مهارت های علمی را داشته اند و در جست و جو مکانی مناسب برای رشد و پرورش و شکوفایی استعداد هایشان هستند که در این زمینه تحقیقات زیادی انجام میدهند.موسسه  the U.S. News &World Report’s براساس نیاز والدین در سراسر دنیا به رتبه بندی و قیاس بین کشور های مختلف بر اساس شرایط و معیار هایی یکسان پرداخته است. در ادامه با ما همراه باشید تا رتبه بندی کشور های فعال در زمینه دانشجو های بین المللی را مشاهده نمایید.

بهترین کشور ها برای پیشرفت تحصیلی

جهت کمک به افراد از حیث چگونگی درک کشورها و شناخت از آنها در مقیاس جهانی، بیش از 21 هزار پاسخ‌دهنده، 80 کشور را از طریق رده‌بندی آن‌ها بر مبنای 65 ویژگی مورد ارزیابی قرار دادند که معیارهایی نظیر نفوذ اقتصادی، قدرت، حقوق شهروندی و کیفیت زندگی از جمله‌ی این ویژگی‌ها بودند که مجموعه‌ی این معیارها به تعیین میزان موفقیت مردم هر کشور در نیل به‌عنوان یک ملت یا کشور مدرن کمک کردند.

پژوهشگران برای تعیین اینکه کدام کشور، بهترین مکان برای رشد و پروش کودکان است، این هشت ویژگی را مدنظر قرار دادند:

1- توجه به حقوق بشر، 2- دوستی و صمیمیت خانوادگی، 3- برابری جنسیتی، 4- شادی، 5- برابری درآمد، 6- سطح امنیت، 7- سیستم آموزش عمومی مناسب و 8- سیستم بهداشت و درمان مناسب.

سیاست‌های مرخصیِ کاریِ مربوط به بچه‌دار شدن، مستقیماً در این رده‌بندی لحاظ نشده‌اند اما کشورهایی مثل دانمارک و سوئد که در صدر فهرست قرار دارند، به سخاوتمندی بیشتری از این حیث گرایش دارند.

این رتبه‌بندی‌ها بخشی از پروژه‌ی تحلیلی تحت عنوان ” گزارشی از بهترین کشورها در سال 2018″ می‌باشد که به مدت سه سال است که از سوی دانشکده‌ی وارتون وابسته به دانشگاه پنسیلوانیا و موسسه‌ی Y&R’s BAV Group انجام می‌شود.

دیوید ریبستین، استاد دانشکده‌ی وارتون می‌گوید: ” گزارش مربوط به بهترین کشورها، درباره‌ی تأثیری که برندِ یک ملت می‌تواند بر رونق اقتصادی آن و جایگاه متصورش در جهان داشته باشد، سخن می‌گوید”.

ده کشور برتر دنیا برای رشد و پروش کودکان بر مبنای گزارش موسسه‌ی the U.S. News & World Report’s عبارت‌اند از:

1. دانمارک

کشور دانمارک همچنین از نظر آموزش، کیفیت زندگی، امور زنان، مطلوبیت کسب‌وکار، ایجاد یک شرکت، شفافیت و زندگی سبز در میان 10 کشور برتر دنیا قرار دارد.

2.سوئد

کشور سوئد همچنین از نظر مطلوبیت کسب‌وکار، نفوذ فرهنگی، مدرنیته، کارآفرینی، کیفیت زندگی، آسایش دوران بازنشستگی، ایجاد یک شرکت، کارآفرینان، شفافیت، زندگی سبز، آموزش، امور زنان در میان 10 کشور برتر جهان قرار دارد.

3. نروژ

کشور نروژ همچنین از نظر مطلوبیت کسب‌وکار، کیفیت زندگی، زندگی سبز، شفافیت، کارآفرینان، امور زنان و مدرنیته در بین 10 کشور برتر دنیا قرار دارد.

4. فنلاند

کشور فنلاند همچنین از لحاظ مطلوبیت کسب‌وکار، زندگی سبز، امور زنان، شفافیت، مدرنیته و کیفیت زندگی در بین 10 کشور برتر دنیا قرار دارد.

5. کانادا

کشور کانادا همچنین از حیث مطلوبیت کسب‌وکار، کارآفرینان، مدرنیته، کارآفرینی، کیفیت زندگی، آسایش دوران بازنشستگی، شروع یک کسب‌وکار، مترقی بودن، ایجاد یک شرکت، شفافیت، زندگی سبز، آموزش و امور زنان در بین 10 کشور برتر دنیا قرار دارد.

6.هلند

کشور هلند همچنین از نظر مطلوبیت کسب‌وکار، کارآفرینان، مدرنیته، کیفیت زندگی، بهترین کشور برای ایجاد یک شرکت، به‌تنهایی سفر کردن، شفافیت، زندگی سبز و امور زنان در بین 10 کشور برتر جهان قرار دارد.

7.سوئیس

کشور سوئیس همچنین از نظر مطلوبیت کسب‌وکار، نفوذ فرهنگی، مدرنیته، کارآفرینی، کیفیت زندگی، شروع کسب‌وکار، مترقی بودن، ایجاد یک شرکت، کارآفرینان، شفافیت، زندگی سبز، آموزش، آسایش دوران بازنشستگی و امور زنان در میان 10 کشور برتر جهان قرار دارد.

8. نیوزلند

کشور نیوزلند همچنین از نظر معیارهایی مثل به‌تنهایی سفر کردن، ماجراجویی، آسایش دوران بازنشستگی، مدرنیته و کیفیت زندگی در بین 10 کشور برتر جهان قرار دارد.

9.استرالیا

کشور استرالیا همچنین از نظر نفوذ فرهنگی، مدرنیته، کیفیت زندگی، مترقی بودن، بهترین مکان برای ایجاد یک شرکت، آسایش دوران بازنشستگی، به‌تنهایی سفر کردن، زندگی سبز، سرمایه‌گذاری، آموزش و امور زنان در میان 10 کشور برتر جهان قرار دارد.

10.اتریش

کشور اتریش همچنین از حیث بهترین مکان برای ایجاد یک شرکت و شفافیت در میان 10 کشور برتر جهان قرار دارد.

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *